Leo Messi kupił złote iPhone'y

Zwycięstwo na grudniowych mistrzostwach świata w Katarze ostatecznie przypieczętowało status Leo Messiego jako najwybitniejszego piłkarza w dziejach. Dla samego zawodnika był to też bez wątpienia najważniejszy moment jego kariery, który jednak nie mógłby się wydarzyć, gdyby nie kolektywny wysiłek całej reprezentacji Argentyny.

Reklama

Dlatego też Messi w dowód swojej wdzięczności podarował wszystkim boiskowym kolegom i sztabowi szkoleniowemu wyjątkową pamiątkę tego triumfu w postaci łącznie 35 iPhone’ów 14 Pro wykonanych ze szczerego, 24-karatowego złota. Na tyle obudowy każdego ze smartfonów wygrawerowano z kolei herb Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej z trzema gwiazdkami symbolizującymi trzy zwycięstwa na mundialu, nazwisko danego zawodnika oraz jego numer na koszulce. Messi za wszystkie prezenty zapłacił łącznie 200 tys. dolarów.

Złote Iphone'y dla drużyny Leo Messiego / Instagram @idesigngold Złote Iphone'y dla drużyny Leo Messiego / Instagram @idesigngoldAutorami projektu obudowy są natomiast artyści z firmy iDesing Gold, która zajmuje się personalizacją urządzeń elektronicznych – smartfonów, słuchawek, smartwatchy etc. Jej założycielem jest Ben Lyons, który osobiście dostarczył zawodnikowi wszystkie smartfony do Paryża na początku marca.

Lionel to nie tylko najwybitniejszy piłkarz w dziejach, ale także jeden z najbardziej lojalnych klientów iDesign Gold – mówił Lyons w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Sun”.

– Skontaktował się z nami kilka miesięcy po finale Pucharu Świata i poprosił o stworzenie specjalnego prezentu dla wszystkich graczy i personelu, by uczcić to niesamowite zwycięstwo. Jednocześnie zaznaczył, że nie chce, by były to po prostu zegarki. Zasugerowałem więc złote iPhone’y z wygrawerowanymi nazwiskami, a on pokochał ten pomysł – dodał Lyons.

Ostatecznie jednak 200 tys. dolarów to kwota niewielka w kontekście sukcesu Argentyny oraz aktualnych i potencjalnych zarobków samego Messiego. W swoim obecnym klubie Paris Saint-Germain zawodnik zarabia 41 mln dolarów, ale kwota ta może wzrosnąć wielokrotnie już w najbliższej przyszłości. Zatrudnieniem Argentyńczyka zainteresowane są bowiem dwa kluby z Arabii Saudyjskiej, które oferują mu kontrakt w wysokości nawet 370 mln dolarów za sezon!