Arabia Saudyjka proponuje Messiemu milion euro dziennie!

Walka o podpis Leo Messiego na lukratywnym kontrakcie w saudyjskiej lidze piłkarskiej trwa w najlepsze, a do rywalizacji właśnie włączył się kolejny klub. W styczniu informowaliśmy o tym, że głównym kandydatem do zatrudnienia Argentyńczyka jest zespół Al-Hilal z Rijadu, największy rywal Al-Nassr, którego barwy reprezentuje Cristiano Ronaldo.

Reklama

Teraz według serwisu „Luxury Launches” Messim ma być zainteresowany także zespół Al Itihiad z Dżuddy, który również ma robić wszystko, by przyciągnąć do siebie świeżo upieczonego mistrza świata. Na stole ma być oferta opiewająca nawet na kwotę 370 mln dolarów rocznie, czyli ponad miliona dolarów dziennie! Dla porównania, Cristiano Ronaldo za sezon gry zarabia „tylko” 200 mln dolarów.

Leo Messi międzynarodowym ambasadorem Arabii Saudyjskiej

Saudyjczycy są jednak bardzo zdeterminowani, by nie tylko na powrót ożywić legendarną rywalizację Messiego i Ronaldo, ale przede wszystkim – umocnić swoją pozycję w międzynarodowym futbolu. Ostatecznym celem jest bowiem organizacja piłkarskich mistrzostw świata w 2030 r., a lobbing ze strony obydwu gwiazdorów ma okazać się w tym przypadku nieoceniony.

Tak czy inaczej Argentyńczyk od kilkunastu miesięcy mocno wspiera Arabię Saudyjską na arenie międzynarodowej. Od zeszłego roku jest m.in. ambasadorem turystycznym kraju, a na swoim Instagramie publikuje posty sponsorowane przez Visit Saudi, spółkę podlegającą krajowemu ministerstwu turystyki. Piłkarz kilkukrotnie pojawiał się także publicznie w towarzystwie ważnych przedstawicieli resortu, m.in. księcia Haify Al-Sauda.

Ostatecznie problemem w podpisaniu Messiego może okazać się nie brak chęci ze strony samego zawodnika, a raczej czynniki zewnętrze. Oba saudyjskie kluby zainteresowane 35-letnim gwiazdorem zostały bowiem ukarane przez FIFA z powodu „nieprawidłowości” finansowych i nie będą w stanie zawrzeć umowy z Argentyńczykiem aż do lata. W tym przypadku dałoby to wystarczająco dużo czasu obecnemu pracodawcy Messiego – francuskiemu Paris Saint Germain – na znalezienie sposobu na zatrzymanie zawodnika.