KRAKÓW: Iga Świątek zagra z Agnieszką Radwańską? 

Jak donosi ukraiński „Independent” i amerykański „Sport Illustrated”, tuż po zakończeniu Wimbledonu, w Krakowie dojdzie do historycznego starcia na korcie. Iga Świątek, liderka rankingu WTA, zmierzy się z Agnieszką Radwańską, wiceliderką rankingu WTA z 2016 roku.

Reklama

Dwie kultowe polskie tenisistki zagrają pokazowy mecz o charakterze charytatywnym. Dochód zebrany podczas imprezy miałby zostać przeznaczony na rzecz organizacji UNITED24 powołanej przez prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zełenskiego, której ambasadorką niedawno została ukraińska zawodniczka -  Elina Switolina.

 

Kiedy mecz Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej? 

Musimy przyznać, że starcie dwóch czołowych polskich sportsmenek XXI wieku to byłoby naprawdę coś. Póki co jednak wiadomość ta nie została oficjalnie potwierdzona. Co więcej, sami zainteresowani bazują raczej na szczątkowych informacjach.

- Pracujemy wraz z całym zespołem Igi nad pewną inicjatywą pomocową dla naszych przyjaciół z Ukrainy, ale nie jesteśmy gotowi jeszcze mówić o tym projekcie. W swoim czasie poinformujemy o tym oficjalnie wraz ze wszystkimi szczegółami - mówi menagerka Igi Świątek - Paula Wolecka – dla eurosport.pl

Jak widać, na więcej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nieoficjalne informacje wskazują jednak, że do meczu Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej najprawdopodobniej dojdzie 23 lipca 2022 roku.