Kim jest Polina Kovaleva?

Wybuch wojny w Ukrainie stał się dla rosyjskich oligarchów koszmarem. Sankcje gospodarcze Zachodu nie tylko ograniczyły ich dostęp do majątków, ale także znacznie odmieniły realia rajskiego życia ich rodzin. 

Reklama

Wśród osób z najbliższego otoczenia Władimira Putina znalazła się także 26 -letnia Polina Kovaleva, domniemana pasierbica Siergieja Ławrowa, która do tej pory każdego dnia cieszyła się beztroską codziennością na ulicach Londynu. Dziś jednak Wielka Brytania zamknęła dla niej swoje granice.

Z informacji, które umieszczała Polina Kovaleva na Instagramie, można wywnioskować, że studiuje na prestiżowej uczelni Imperial Collage Bussines School w Londynie. Na stronie szkoły pojawił się nawet wywiad, w którym potencjalna dziedziczka opowiada o wcześniejszej pracy w Gazpromie oraz VTB Capital. 

I choć teoretycznie można by powiedzieć, że jej obrzydliwe bogactwo to wynik ciężkiej pracy i ogromnego talentu, media w Wielkiej Brytanii stawiają nad tym wielki znak zapytania. 

Romans Sergieja Ławrowa

Polina Kovaleva jest córką Swietłany Poliakowej, rzekomej kochanki Ministra Spraw Zagranicznych Rosji. Brytyjskie media nazywają ją nawet „prawdziwą żoną Siergieja Ławrowa”, choć ten oficjalnie od lat 70. jest mężem Marii Ławrowej. Plotki potwierdza Aleksiej Navalny, twierdząc, że „Ławrow od lat żyje podwójnym życiem”.

I jest to dosyć prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że biologiczny ojciec Poliny Kovalevej nie jest uważany za szczególnie zamożnego, podobnie jak jej matka. Mimo to 26-latka żyje, lekko mówiąc, wystawnie.

Polina Kovaleva i apartament za 4,4 mln funtów

Polina Kovaleva od kilku lat nazywała Londyn swoim domem. I nie można się temu dziwić. Prowadziła życie w luksusowym apartamencie przy Kensington, którego cenę szacuje się na 4,4 miliony funtów.

- Zapłaciła gotówką. Żadnej hipoteki. 4,4 miliony funtów. Czy ktoś może wytłumaczyć, jak to jest możliwe? Jej instagramowe konto wygląda jak nieustające wakacje. Jeśli Polina nie będzie w stanie wytłumaczyć, skąd wzięła 4,4 miliony funtów, będzie musiała spakować swoją walizkę Louis Vuitton, pożegnać się ze swoim brytyjskim życiem i opuścić Wielką Brytanię - pisze na Twitterze dziennikarka Maria Pevchikh.

 

Rajskie życie pasierbicy Siergieja Ławrowa

13 marca 2022 roku pod apartamentem Poliny Kovalevej odbyła się manifestacja, której hasłem przewodnim było: „Twój ojciec jest mordercą”.

Tysiące osób zebrało się w jednym miejscu, aby zaznaczyć ich stanowisko wobec Rosjan – każdy, kto ma pośredni lub bezpośredni związek z przedstawicielami rosyjskiego rządu, powinien zostać objęty sankcjami. Ich żądania zostały spełnione - Polina Kovaleva właśnie straciła dostęp do swojego majątku w Londynie. 

- Ci oligarchowie, firmy i najemni bandyci są współwinni mordowania niewinnych cywilów i słusznie płacą za to cenę. Putin nie powinien mieć złudzeń – jesteśmy zjednoczeni z naszymi sojusznikami i będziemy nadal dokręcać śrubę rosyjskiej gospodarce, aby zapewnić mu porażkę w Ukrainie. Nie odpuścimy – mówiła w oficjalnym oświadczeniu Liz Truss, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Pasierbica Ławrowa ma zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii. Nie może także robić zakupów na tym terenie. Rajskie życie dziedziczki legło w gruzach, co – biorąc pod uwagę jej dotychczasowe posty na Instagramie – mogło okazać się ogromnym ciosem.