Ksenia Szojgu - ślepa wiara w ojca i postulaty Kremla

Życie Kseni Szojgu, jak życie większości dzieci rosyjskich oligarchów, pełne jest przepychu. Dziedziczka z dumą wykrzykuje, że jest Rosjanką i z zachwytem przypatruje się działalności swojego ojca, którego Europa uważa za zło wcielone. 

Reklama

- Nie wstydzę się tego, że jestem Rosjanką. Kocham swój kraj i kocham ludzi, gdziekolwiek mieszkają. Dziś cały „cywilizowany” świat pokazał, że ma dla siebie własne standardy, a dla nas zupełnie inne – pisze Ksenia Szojgu w mediach społecznościowych, odnosząc się do sankcji nałożonych na Rosję przez Zachód.

Córka rosyjskiego ministra obrony - Siergieja Szojgu – od początku trwania inwazji na Ukrainie zaznacza, że bez jakichkolwiek wątpliwości wierzy w racje władz Kremla, a ich działania na Wschodzie Europy są „środkiem ekstremalnym, oznaczającym, że nie było innego wyjścia”.

Cóż, w tym przypadku trudno jest mówić o obiektywizmie, tym bardziej że na życie w Rosji Ksenia Szojgu z pewnością nie może narzekać.

Królewskie życie Kseni Szojgu / Instagram Królewskie życie Kseni Szojgu / Instagram

Królewskie życie Kseni Szojgu

O statusie społecznym Kseni Szojgu świadczy przede wszystkim luksusowa posiadłość w prestiżowym mieście Barwicza pod Moskwą. Całość została wystylizowana na kształt chińskiej pagody, a jej wartość określa się na 18 milionów dolarów – ale to nie wszystko…

Jak możemy się domyślać, córka Siergieja Szojgu pracuje w firmie powiązanej z Kremlem – Gazprombank – jednym z głównych kanałów płatności za ropę i gaz, a także czynnie uczestniczy w organizowaniu Maratonu Bohaterów, imprezy sponsorowanej przez rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Narzeczonym Kseni Szojgu jest znany youtuber fitness – Aleksiej Stoliarow. Para doczekała się córeczki Mileny. I choć na zdjęciach rodzina wygląda jak z obrazka, rosyjskie kanały plotkarskie insynuują, że tak naprawdę ich związek polega na czystej kalkulacji.

- Mam przystojnego znajomego, który poślubił brzydką córkę wysokiego urzędnika MSZ. Kiedy okazało się, że ma już dość, znaleziono go zimą w Petersburgu bez ubrania i z rozbitą czaszką -czytamy na portalu „Just a Life”.

Jak jest w rzeczywistości? Trudno powiedzieć. Artykuły na temat abstrakcyjnej relacji były swego czasu na topie, ale dziś Ksenia Szojgu stała się źródłem spekulacji przede wszystkim ze względu na post, który wstawiła na swoje social media.

Tajemnicza wiadomość córki Siergieja Szojgu

Co dzieje się z Serigiejem Szojgu? - pytają dziennikarze na całym świecie, spekulując na temat jego trudnego położenia w kontekście fiaska napaści na Ukrainę. Niektórzy twierdzą, że dostał ataku serca, podczas gdy inni snują teorie na temat rzekomych działań urzędnika z bunkrów nuklearnych. Spekulacje nasiliły się, gdy Ksenia Szojgu opublikowała post, w którym zapewniła, że jest dumna ze swojego ojca.

- 31 lat w rządzie. Dokładnie rok temu nakręciliśmy cały film o tej długiej podróży, a ile ciekawych historii tam nie pasowało! Moja duma, mój punkt orientacyjny i mój tata. Jestem dumna z bycia twoją córką! - napisała Ksenia Szojgu na Telegramie.

Co miała tak naprawdę na myśli autorka? Jedni twierdzą, że chciała w ten sposób dodać otuchy swojemu ojcu i podkreślić jego wkład w "rozwój rosyjskiej armii". Drudzy spekulują, że to post pożegnalny. Jaka jest prawda, dowiemy się w swoim czasie.