Kim jest Hasbulla Megomedov?

Hasbulla Megomedov to twórca internetowy pochodzący z Dagestanu - autonomicznej i wieloetnicznej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej.  Chłopiec zyskał sławę przede wszystkim poprzez filmik ukazujący jego jazdę na quadzie. Wiele osób myślało wówczas, że mają do czynienia z sześciolatkiem, choć tak naprawdę influencer jest znacznie starszy. Ma 19 lat i odkąd pamięta, zmaga się z niezdiagnozowaną chorobą, która sprawia, że wygląda jak dziecko.

Reklama

Hasbulla Megomedov ma zaledwie 91 cm, a waga jego waga to niespełna 20 kg. Urodził się z niedoborem hormonu wzrostu, dlatego bardzo często społeczeństwo odbiera go jako młodszego, niż jest w rzeczywistości.

- Nie uważam się za niepełnosprawnego. Po prostu nie rosnę, to wszystko. Kiedy idę szybko, czuję się zmęczony. Inni 19-latkowie siedzą w domu i piszą, że jestem opóźniony w rozwoju. Tyle że im zarabianie pieniędzy po prosu nie wychodzi, więc mi zazdroszczą - mówił Hasbulla Megomedov w jednym z wywiadów.

I rzeczywiście wydaje się, że sprawy finansowe Habulli Megommedova mają się naprawdę dobrze – i nie chodzi wyłącznie o ogromną społeczność, którą zbudował wokół siebie na TikToku i Instagramie. Właśnie podpisał wieloletni kontrakt z UFC.

Hasbulla Megomedov, słabość do MMA i kontrakt z UFC

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, Hasbulla Megomedov zyskał sławę, dzięki filmikowi z quadem. Nie była to jednak jedyna zaskakująca publikacja influencera.

Jakiś czas temu Hasbulla Megomedov wyzwał do walki Abdu Rozika, piosenkarza, który podobnie jak on cierpi na karłowatość. Walka co prawda nigdy się nie odbyła, ponieważ według rosyjskiego Związku Sportowego była nieetyczna. Jednak jego zapał do rywalizacji nie opadł.

Niedługo później chciał zmierzyć się na ringu z zawodnikiem MMA Conorem McGregorem, ponieważ ten „zbyt wiele mówi”. Porywczość Hasbulli Megomedova rozzłościła sportowca i doprowadziła do ogromnego konfliktu na social mediach. Najważniejsze w tej sytuacji okazało się jednak to, że był to kolejny dowód na to, że nastolatek ma pewną słabość do MMA.

Nie przeszło to uwadze UFC. We wrześniu 2022 roku dowiedzieliśmy się, że organizacja sztuk walki podpisała z Hasbullą Megomedovem pięcioletni kontrakt, ale – ku jego rozczarowaniu – póki co bić się nie będzie.

- Póki co w planach jest jego udział promocyjny w galach i różna aktywność medialna. Nie mogę podać szczegółowych kwot, ale pieniądze są ogromne, wielu profesjonalnych zawodników takich nie dostaje - informuje dziennikarz Igor Lazorin cytowany przez "The Sun".

Dlaczego UFC zainteresowało się Hasbullą Megomedovem? Z pewnością głównym powodem stała się jego wielka, internetowa sława, choć z pewnością nie bez znaczenia okazał się fakt, że społeczność nazywa go „Małym Chabibem”.

Dlaczego Hasbulla Megomedov to „Mały Chabib”?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, Hasbulla Megomedov pochodzi z Dagestanu, podobnie jak emerytowany mistrz MMA w wadze lekkiej, Chabib Nurmagomedov. Co więcej, okazało się, że są oni bardzo bliskimi przyjaciółmi.

Kiedyś pojawiły się nawet pogłoski, że influencer może być synem Chabiba Nurmagomedova. Ostatecznie okazało się, że były to wyłącznie plotki.

Mimo to Hasbulla Megomedov do dziś nazywany jest „Małym Chabibem” i to z pewnością jeszcze mocniej podkręciło jego popularność.

 

Ila zarabia Hasbulla Megomedov?

Pomimo tego, że Hasbulla Megomedov nigdy nie upubliczniał swoich zarobków, szacuje się, że wartość jego majątku netto wynosi około 100 tysięcy dolarów.

Hasbulla Megomedov i słabość do BMW

Hasbulla Megomedov nie ukrywa swojej miłości do motoryzacji. Często pozuje na tle sportowych samochodów, choć chyba największe wrażenie robią na nim moto perełki od BMW czy Mercedesa. 

- Mercedes Maybach sprawia, że czuje się tak, jakbym dryfował. Lubię podkręcać jazdę. Podoba mi się hałas, który tworzy – mówił Hasbulla Megomedov w wywiadzie z Calebem Pressleyem

NFT Hasbulli Megomedova

Hasbulla Megomedov wypuścił też swój pierwszy zestaw NFT. Został on wydany dokładnie 14 kwietnia 2022 roku i przedstawia jego samego w formie różnych postaci znanych z popkultury.

Influencer ma również dedykowane konto "Crypto Hasbulla" na Instagramie, z linkami do jego kolekcji NFT, którą można kupić za pomocą Ethereum na platformie OpenSea.