Kate Middleton 40. urodziny 

Kate Middleton, żona księcia Williama, 9 stycznia obchodzi 40. urodziny. Ten wyjątkowy dla księżnej dzień Kensington Palace postanowił podkreślić trzema nowymi portretami Kate Middleton. Za obiektywem stanął włoski fotograf Paolo Roversi, który znany jest z miękkich, monochromatycznych i bardzo kobiecych portretów. Zdjęcia zostały zrobione w listopadzie 2021 roku w Temperate House w londyńskich ogrodach królewskich KEW, których rozwój silnie wspiera książęca para.

Reklama

Nowe portrety Kate Middleton 

Efektem pracy Paolo Roversiego są trzy wyjątkowe portrety, które Kensington Palace opublikował w przededniu urodzin księżnej Cambridge. Zdjęcia Kate Middleton dołączą do stałej kolekcji brytyjskiej Narodowej Galerii Portretów, której patronką od 2012 roku jest właśnie księżna.

Od momentu pojawienia się portretów Kate Middleton w mediach, zbierają one same pozytywne opinie. Paolo Roversi, który uwielbia klasyczną fotografię i w doskonały sposób łączy przeszłość z teraźniejszością, wspiął się na wyżyny swojego talentu. Włoski twórca czerpał inspiracje z dzieł największych królewskich portrecistów, na przykład Cecila Beatona. Wzorował się także na wiktoriańskich fotografiach, co doskonale widać na fotografiach Kate Middleton.

Jedno ze zdjęć, na którym księżna Cambridge uchwycona została z profilu, do złudzenia przypomina fotografię młodej królowej Wiktorii.

Kate Middleton - trzy nowe oficjalne portrety księżnej z okazji 40. urodzin / Kensington Palace - Paolo Roversi Kate Middleton - trzy nowe oficjalne portrety księżnej z okazji 40. urodzin / Kensington Palace - Paolo Roversi
Kolejny portret został stworzony w sepii i jest naszym zdaniem najbardziej intymnym zdjęciem całej serii. Kate Middleton patrzy prosto w obiektyw z promiennym uśmiechem i spokojem, a jej poza przypomina zdjęcia księżnej Diany w sesjach zdjęciowych Mario Testino.

Kate Middleton jak księżna Diana - trzy nowe oficjalne portrety / Kensington Palace - Paolo Roversi Kate Middleton jak księżna Diana - trzy nowe oficjalne portrety / Kensington Palace - Paolo Roversi

Kate Middleton jak księżna, królowa i cesarzowa! 

Jak czytamy w brytyjskiej prasie, Kate Middleton, która studiowała historię sztuki, zainicjowała rozmowę wideo z Paolo Roversi, dzieląc się z nim swoimi inspiracjami i dziełami, które powstały w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Stąd wielu znawców uważa, że trzeci portret Kate Middleton przypomina obraz cesarzowej Austrii Elżbiety, który został namalowany w 1865 roku przez Franza Xavera Winterhaltera.

Kate Middleton obchodzi 40. urodziny - trzy nowe oficjalne portrety / Kensington Palace - Paolo Roversi Kate Middleton obchodzi 40. urodziny - trzy nowe oficjalne portrety / Kensington Palace - Paolo Roversi

Nowe wizerunki Kate Middleton pojawią się w 2022 roku w trzech miejscach, które mają szczególne znaczenie dla księżnej. Berkshire, Uniwersytet Św. Andrzeja oraz Anglesey.

Warto również dodać, że wszystkie kreacje, które do portretów wybrała Kate Midldeton, pochodzą z kolekcji Alexandra McQueena.