Amber Heard kontra Johnny Depp - luksusowe prezenty

Rozprawy sądowe Johnny’ego Deppa i Amber Herad to istny roller coster, jeśli chodzi o emocje. Mimo to relacja aktorów – przynajmniej początkowo – wyglądała na całkiem udaną.

Reklama

Wszystko zmieniło się, gdy po piętnastu miesiącach małżeństwa Amber Heard oskarżyła swojego męża o przemoc domową, znęcanie psychiczne, zniesławienie i wiele, wiele innych brutalnych przewinień, których miał się dopuścić.

Mimo różnych dowodów i "niedowodów", które wypłynęły podczas licznych rozpraw, jedna rzecz pozostaje niepodważalna – Johnny Depp początkowo nie oszczędzał pieniędzy na prezenty dla swojej żony. Pisze o tym m.in. serwis Luxury Launches, który wymienia kilka drogocennych upominków dla ukochanej, które zrealizował aktor. Oto lista najcenniejszych prezentów od Johnny'ego Deppa: 

1. Wyjątkowy Ford Mustang z 1968 roku – 150 tysięcy dolarów

Amber Heard to jedna z największych miłośniczek muscle cars. Johnny Depp postanowił więc specjalnie dla niej zmodyfikować swojego ulubionego Forda Mustanga z 1968 roku.

Na początku przekonał żonę, że samochód został skradziony. W rzeczywistości jednak skontaktował się z ekspertami Overhaulin, prosząc, by pokryli Mustanga czerwono-wiśniowym lakierem. Dzięki temu przywrócił mu zabytkowy wygląd, o jakim marzyła wówczas jego żona.

Amber Heard i Johnny Depp / Getty Images Amber Heard i Johnny Depp / Getty Images

2. Diamentowe kolczyki Neil Lane – 50 tysięcy dolarów

Johnny Depp starał się okazywać swoją miłość do Amber Heard na różne sposoby. Nie zabrakło zatem również diamentów, a raczej diamentowych kolczyków Neil Lane, których wartość określa się na 50 tysięcy dolarów. Aktorka dostała je w ramach bożonarodzeniowego prezentu w 2013 roku.

Do zestawu dołączono także wisiorek z diamentem.

 

3. Rzadkie wydanie książki Ernesta Hemingway’a – 155 tysięcy dolarów

Podobno Amber Heard jest prawdziwym molem książkowym, a jej ulubionymi pisarzami od lat pozostają Ernest Hemingway i Simon Sebag Montefiore. Johnny Depp postanowił wykorzystać tę informację podczas przygotowywania prezentu urodzinowego dla ukochanej.

Zdobył rzadkie wydanie książki „In Our Time”, pierwszego zbioru Hamingway’a opublikowanego w 1925 roku, kilka osiemnastowiecznych książek poetyckich autora oraz oprawiony w skórę pamiętnik.

- Johnny po uszy zakochany w Amber nie bał się wielkich gestów, by pokazać, jak bardzo ją docenia – mówi anonimowy informator w brytyjskich mediach.

4. Pierścionek zaręczynowy z pięcio-karatowym diamentem – 100 tysięcy dolarów

Pierścionek zaręczynowy dla Amber Heard również był sporym wydatkiem. Johnny Depp zaproponował Amber Heard małżeństwo, klękając przed nią z pierścionkiem z pięciokaratowym diamentem z misterną spiralą. Eksperci szacowali jego wartość na 100 tysięcy dolarów.

 

5. Zmiana nazwy luksusowego jachtu

Johnny Depp ożenił się z Amber Heard w swoim domu w Los Angeles w 2015 roku, a następnie przygotował niezwykle intymną ceremonię na prywatnej wyspie  - Little Hall's Pond Cay. Wkrótce po ślubie zmienił nazwę swojego jachtu o wartości 33 milionów dolarów.

Jacht początkowo został nazwany  Vajoliroja, co było połączeniem początkowych liter imion jego byłej partnerki Vanessy Paradis, jego własnego imienia oraz imion ich dzieci Lily-Rose i Jacka. Od momentu, kiedy to Amber Heard stała się jego nową rodziną jacht, zmienił nazwę na Amphitrite, symbolizującą boginię morza.

6. Obraz Leonor Fini - 245 000 dolarów

W 2017 roku coraz częściej mówiono o tym, że Johnny Depp powoli popada w wielki kryzys finansowy. Jego powodem miały być liczne i bardzo kosztowne wydatki, wśród których pojawiły się trzy obrazy Leonora Finiego. Jeden z nich o wartości 245 tysięcy dolarów miał być prezentem dla Amber Heard.