John Caudwell - Phones4 - ogranicza ogrzewanie 

John Caudwell zakazał ogrzewania swojej luksusowej posiadłości, ponieważ wierzy w to, że w ten sposób ograniczy bogactwo terrorystycznej Rosji Władimira Putina.

Reklama

- Wiem, że mamy kryzys paliwowy i wszyscy się tym zamartwiamy, ale powinniśmy przede wszystkim zużywać mniej energii. Zamierzam praktykować to, co zaraz ogłoszę. Ogrzeję tylko jeden pokój w mojej posiadłości. Tam będę mieszkać. W całej reszcie, czyli ok. 98 proc. powierzchni, będzie po prostu zimno. Wojna Putina jest finansowana przed ten przemysł i zrobię wszystko, co mogę zrobić, aby zbiedniał nawet o te kilkaset dolarów – powiedział John Caudwell w jednym z wywiadów.

I jak powiedział, tak zrobił. Warta 11 milionów rezydencja słynnego Phones4 została praktycznie odcięta od ogrzewania. Nie jest to jednak jedyny znak sprzeciwu wobec agresywnej polityki Władimira Putina.

 

Brytyjski milioner i jego sprzeciw wobec wojny Putina

Brytyjski milioner wielokrotnie wyrażał swój sprzeciw wobec działań wojennych prowadzonych w Ukrainie. Kilka miesięcy temu John Caudwell zaprosił do swojego mieszkania Ukrainkę wraz z jej ośmioletnim synem, którzy musieli uciekać z kraju.

Jak sam zaznacza, bieda jest rzeczą, którą rozumie jak nikt inny. Pomoc poszkodowanym to jego zdaniem obowiązek każdego, kto żyje w dostatku i jedyny sposób, by pomóc narodowi ukraińskiemu skrzywdzonemu przez Władimira Putina.

- Teraz budują własne życie, ale pierwsze miesiące były dla nich bardzo trudne - wspomina swoich lokatorów z Ukrainy John Caudwell. -  Mama cały czas płakała. Kiedy byłem dzieckiem, nie mieliśmy żadnego ogrzewania, na wewnętrznej stronie szyb był lód, a w jednym pokoju mieliśmy tylko kilka kawałków węgla do spalenia. Wkładaliśmy ciepłe ubrania. Nie mówię, że wszyscy powinniśmy wrócić do takiego życia, ale są rzeczy, które możemy zmienić – dodał John Caudwell, uzasadniając swoją decyzję. 

Jak informowały brytyjskie media, miliarder podarował ukraińskiej rodzinie samochód, a chłopca posłał do prywatnej szkoły, do której swoją drogą uczęszcza także jego syn.

 

Luksusowe posiadłości miliardera 

John Caudwell i jego żona Modesta Vžesniauskaite - litewska kolarka olimpijska - mieszkają w ogromnej zabytkowej posiadłości Broughton Hall, którą biznesmen kupił jeszcze w latach 90-tych. 

Oprócz tego, John Caudwell jest właścicielem kilku luksusowych nieruchomości, w tym dwóch domów narciarskich w Kanadzie i USA. Kilka lat temu do jego nieruchomościowego portfolio dołączyła kamienica w Mayfair. To właśnie tu John Caudwell kilka lat temu wybudował imponującą posiadłość przy Chesterfield Street, kompletnie odmieniając okolicę.

Posiadłość Johna Caudwella / Instagram @modesta.vzesniauskaite Posiadłość Johna Caudwella / Instagram @modesta.vzesniauskaite

Media nie podają, która nieruchomość należąca do miliardera została odcięta od prądu, ale możemy domyślać się, że jest to zabytkowa willa Broughton Hall, w której John Caudwell mieszka wraz z rodziną.