Po wtorkowym (21 lutego 2023 roku) przemówieniu Joe Biden pod Arkadami Kubickiego w Warszawie rozległ się utwór zespołu Coldplay "A Sky Full of Stars". W tym samym momencie grupa dzieci trzymających ukraińskie i amerykańskie flagi otoczyła prezydenta. Nie bez powodu wybrano właśnie tę piosenkę. 

Reklama

"A Sky Full of Stars" Coldplay - szczególna piosenka w życiu Joe Bidena

Według amerykańskich mediów, piosenka zespołu Coldplay "A Sky Full of Stars" ma dla prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego rodziny szczególne znaczenie. Utwór był ulubioną piosenką zmarłego w 2015 roku, syna Joe Bidena – Beau Bidena, który cierpiał na raka mózgu.

Jak podaje dziennikarka CNN Dana Bash, jeden z przyjaciół rodziny Bidenów przesłał jej kiedyś SMS’a, w którym znajdowało się potwierdzenie, że "A Sky Full of Stars" to ulubiony utwór zmarłego Beau Bidena.

Piosenka ta wybrzmiała również na pogrzebie syna Joe Bidena. Lider zespołu Coldplay, Chris Martin, dowiedziawszy się o tym że Beau Biden był fanem "A Sky Full of Stars", zaśpiewał utwór na jego pogrzebie.

Joe Biden w Warszawie 2023 / Getty Images Joe Biden w Warszawie 2023 / Getty Images

"A Sky Full of Stars" – symbol, który wybrzmiewa tylko w ważnych momentach

Amerykańskie media podkreślają, że ten utwór wykonywany był w ważnych momentach życia aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Melodia zwieńczyła również zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Utwór zagrano też podczas konferencji Demokratów, kiedy Joe Biden przyjął prezydencka nominację.

Coldplay "A Sky Full of Stars" - historia 

"A Sky Full of Stars" to utwór zespołu Coldplay pochodzący z albumu "Ghost Stories" z 2014 roku. Chris Martin stworzył go we współpracy ze szwedzkim muzykiem i DJ-em Avicii i tak opowiadał o niej po latach: 

- To, co ta piosenka reprezentuje w "Ghost Stories", to wielkie uwolnienie po tym, jak wspinałeś się wiele godzin na górę – po tym, jak zrobiłeś coś wymagającego. Właśnie dlatego ta piosenka jest tak bezwstydnie radosna i taneczna: ponieważ właśnie taka musiała być. Uwielbiam ją śpiewać - tłumaczył lider zespołu Coldplay. 

Chris Martin uwielbiał ją śpiewać, a miliony fanów Coldplay na całym świecie uwielbiała jej słuchać! Piosenka "A Sky Full of Stars" znalazła się w 2014 roku w pierwszej dziesiątce wielu list przebojów w ponad 16 krajach, takich jak: Australia, Japonia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Meksyk. Utwór został również nominowany do Nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Popowy Duet. 

W jednym z wywiadów Chris Martin przyznał również, że "A Sky Full of Stars" była ostatnią, jaką dodał na album "Ghost Stories". 

- Wysyłamy nasze piosenki do wszechświata, niezależnie skąd przychodzą - komentował muzyk. - Nie wiem, skąd się biorą, przychodzą w środku nocy, a potem przekazuję to reszcie zespołu, a potem wszystko się układa, jakbym składał samochód - dodał Chris Martin.