Jennifer Aniston cierpi na bezsenność

Kłopoty ze snem dotykają wielu osób na całym świecie, ale przykre konsekwencje związane z tym problemem nie są już tak oczywiste jak on sam. Przekonała się o tym Jennifer Aniston, która od lat zmaga się z bezsennością, lunatykowaniem i lękami.

Reklama

- Myślę, że problem pojawił się gdzieś po trzydziestce, a może nawet wcześniej, ale po prostu, gdy jesteśmy młodsi, nie zwracamy uwagi na konsekwencje. Wydaje nam się, że jesteśmy niezwyciężeni. Po prostu akceptujemy to i tyle. Dopiero potem zdajemy sobie sprawę ze skutków braku snu, z tego, jak wpływa na dzień, pracę, funkcjonowanie umysłu czy sylwetkę – mówi Jennifer Aniston dla "Woman & Home".

Aktorka przyznała, że problemy zdrowotne zawsze stały na drugim miejscu, zaraz po karierze, która przecież kiedyś wydawała się tak ważna. Dziś bez skrupułów opowiada o tym, że jej ówczesny system wartości był po prostu zły.

- Kiedyś bezsenność była ostatnią rzeczą na liście, ale jak w takim wypadku przestrzegać trzech filarów zdrowia, którymi są dieta, ćwiczenia i sam sen? Tak naprawdę nie jesteśmy wtedy w stanie ani ćwiczyć, ani dobrze zjeść. Nasze zegary biologiczne są kompletnie poprzekręcane – dodaje Jennifer Aniston.

Trudno się z tym nie zgodzić – tym bardziej że kłopoty z zasypianiem są zmorą coraz większej liczby kobiet. Nazwano je nawet „kolejnym kobiecym problemem”.

Bezsenność - "kolejny kobiecy problem" 

Statystycznie każda kobieta potrzebuje mniej więcej od sześciu do ośmiu godzin snu każdego dnia. Niestety ze względu na hormony liczby te zwykle sprawiają wiele trudności.

- Kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają bezsenności i potencjalnych chorób podstawowych, w tym depresji związanej ze zmianami hormonów reprodukcyjnych – wyjaśnia Rosie Osmun, trenerka snu w Everynight.

Jak Jennifer Aniston walczy z bezsennością?

Jennifer Aniston wyznaje, że im mniej myśli o kłopotach ze snem, tym łatwiej zasypia, ale w rzeczywistości to codzienna rutyna sprawiła, że konsekwencje stały się mniej bolesne.

Aby jednak zachęcić kobiety na całym świecie do zadbania o siebie, dołączyła do kampanii Chwytaj noc i dzień, która oferuje pomoc w znalezieniu odpowiedniego lekarza, co „jest absolutnie zalecane”.