Założyciel Amazona, Jeff Bezos, przekazał 2,7 miliona dolarów na wsparcie programu Fundacji Biblioteki Publicznej DC Beyond the Book. Kwota ta jest największym datkiem, jaki kiedykolwiek został przekazany na rzecz wsparcia fundacji w 35-letniej historii jej istnienia.

Reklama

 

Bezos wspiera zwalczanie analfabetyzmu

Program Beyond the Book został stworzony z myślą o dzieciach w wieku od pięciu do ośmiu lat i ich rodzinach. W ramach wsparcia fundacja zapewnia swoim podopiecznym materiały edukacyjne, książki, szkolenia i programy zwalczania analfabetyzmu, a także wspiera łagodne przejście dzieci z przedszkola do zerówki. Przejście to jest jednym z najistotniejszych etapów edukacji, ponieważ uczniowie przestają uczyć się czytać, a zaczynają uczyć się przez czytanie.

Dekady badań pokazały, że wczesne dzieciństwo jest krytycznym czasem dla rozwoju mózgu, a wsparcie zapewniane przez programy takie jak Beyond the Book daje dzieciom z mniej uprzywilejowanych rodzin wsparcie w tym istotnym etapie życia – powiedział Jeff Bezos. – Dlatego dziękuję Fundacji Biblioteki Publicznej DC za 35 lat pracy na rzecz dzieci w stolicy naszego kraju — cała społeczność jest wam wdzięczna za waszą pracę.

Fundacja jest głęboko zaszczycona hojnością pana Bezosa. Jego dar – największy, jaki kiedykolwiek otrzymała fundacja – naprawdę odmieni życie dzieci i ich rodzin w Dystrykcie Kolumbia – skomentował Rob Hartman, dyrektor fundacji. – Dzięki jego darowiźnie, dzięki rozszerzaniu i zasięgu Beyond the Book, wszystkie najbardziej potrzebujące dzieci w DC otrzymają teraz solidną podstawę do sukcesu akademickiego i życiowego. Fundacja jest dumna z tego, że otrzymała tę znaczącą darowiznę i ma nadzieję, że wywrze istotny wpływ na walkę z analfabetyzmem dzieci w Waszyngtonie.

Program Beyond the Book został uruchomiony w sierpniu dla 250 dzieci. Darowizna Bezosa pozwoli podwoić liczbę uczestników objętych programem w nadchodzącym roku.