Mark Zuckenberg - poranna rutyna 

- Kiedy budzę się rano, uderza mnie fala nowych informacji – mówi Mark Zuckenberg w rozmowie w The Tim Ferris Show. Dyrektor generalny Meta wyznał, że każdego ranka docierają do niego miliony złych i nowych informacji, z którymi musi sobie poradzić. Zanim jednak przystąpi do pracy, stara się… wejść do wody.

Reklama

Okazuje się, że produktywność Marka Zuckenberga w dużej mierze wynika z chwili relaksu, która pozwala mu na zebranie myśli. Jak sam przyznaje, nic nie daje mu tyle spokoju, jak foil surfing.

- Kiedy wypływam na wodę, trudno mi się skupić na czymkolwiek innym. Wchodzę na deskę i jedyną rzeczą, która krąży mi po głowie jest to, aby na niej pozostać i niczego nie zepsuć. Później wracam do pracy i wiem, że wszystkie wiadomości, które dostałem rano, zdążyły się przyswoić. Wtedy jestem gotowy na to, by radzić sobie ze wszystkim, co dzieje się w danym dniu – wyznaje Mark Zuckenberg i dodaje, że dzięki temu "fala informacji", która dociera do niego o poranku, nie jest w stanie negatywnie wpłynąć na jego produktywność. 

Milioner wyznał także, że planuje spędzić połowę roku, pracując zdalnie ze swojego hawajskiego kompleksu, a nie – jak mogłoby się wydawać – w biurze firmy w Kalifornii.

 

Mark Zuckenberg odpoczywa i serfuje na Hawajach 

Mark Zuckenberg posiada luksusowy kompleks na północnym brzegu hawajskiej wyspy Kauai. Dyrektor Meta był tam wielokrotnie widziany i fotografowany podczas uprawiania foil surfingu, co często spotykało się z falą hejtu ze strony użytkowników Twittera.

Negatywne komentarze i wyśmiewania nasiliły się, gdy milioner dodał na swój profil na Instagramie animowany filmik, na którym serfuje, trzymając w dłoni flagę USA.

 

Foil Surfing - co to? 

Foil surfing to rodzaj surfowania, ale na specjalnej desce wzbogaconej o foil, dzięki któremu surfer niemal unosi się na wodzie, jakby lewitował!

By uprawiać ten sport, nie potrzebujesz wysokiej fali czy mocnego wiatru. Wystarczy nawet najmniejsze załamanie na wodzie i najlżejszy wiaterek. Potrzebujesz za to posiadać specjalny sprzęt - wspomniany foil, który mocuje się do deski. e foil. Cena foila to wydatek od 3 do nawet 8 tys. złotych.