Książę Harry i Meghan Markle – majątek netto 2023

Jak informuje portal „Celebrity Net Worth”, Meghan Markle i książę Harry posiadają aktualnie majątek w wysokości 60 milionów dolarów. Premiera książki "Spare" otwiera przed parą kolejne możliwości finansowe, ale zacznijmy od początku... 

Reklama

Odłączenie się księcia Harry’ego i Meghan Markle od brytyjskiej rodziny królewskiej było sporym zaskoczeniem dla wszystkich fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Zaraz później para zdecydowała się na zakup willi w Santa Barbara o wartości 14,65 mln dolarów, co wzbudziło pewne wątpliwości. Skoro Wielka Brytania przestała wypłacać im pensje, to skąd mogli mieć pieniądze na to, by pozwolić sobie na tak ogromny wydatek?

Na samym początku warto wspomnieć, że Meghan Markle weszła w małżeństwo z księciem Harrym z własnym wkładem dwóch milionów dolarów, który zdobyła przede wszystkim dzięki roli w dochodowym w serialu „Suits”.

Po odcięciu się od rodziny królewskiej para zrzekła się wszelkiego majątku królewskiego, ale wciąż mogła polegać na 13 milionach dolarów, które pozostały w spadku po księżnej Dianie.

Tak oto od 2020 roku ich majątek księcia Harry'ego i Meghan Markle rósł z dnia na dzień, a zdobywali go głównie dzięki umowom handlowym i nowym pomysłom na biznes. 

 

Netflix i Spotify - jak zarabiają książę Harry i Meghan Markle?

Tuż po opuszczeniu rodziny królewskiej książę Harry i Meghan Markle podpisali pięcioletni kontrakt produkcyjny o wartości 100 milionów dolarów z Netflixem. Jego przedmiotem była produkcja filmów fabularnych, dokumentalnych i programów dla dzieci. W grudniu 2022 roku na platformie pojawił się dokument „Harry & Meghan”.

Co więcej, jakiś czas temu udało im się także ugrać umowę ze Spotify, aby rozszerzyć swoją działalność na produkcję i hosting podcastów. W ramach tego podobno mieli otrzymać 18 milionów dolarów, ale w rzeczywistości warunki współpracy nie zostały jeszcze ściśle określone. Zdaniem ekspertów para może wynieść z niej korzyści majątkowe sięgające nawet 35 milionów dolarów. Owocem kontraktu stał się podcast „Archetype’s”.

Jak zarobić milion? Książki i biografie 

Kolejną formą zarobku księcia Harry’ego i Meghan Markleksiążki. Pierwsza z nich – „The Bench” – pojawiła się na półkach w czerwcu 2021 roku i w mgnieniu oka stała się jednym z bestsellerów New York Timesa. W ramach kontraktu Meghan Markle miała otrzymać 700 tysięcy dolarów zaliczki.

Kolejną, jeszcze głośniejszą publikacją miały być wspomnienia księcia Harry’ego, do których prawa nabyło wydawnictwo Penguin Random House.

Kontrakt miał wynosić 40 milionów dolarówDziś wiemy już, że książka zatytułowana „Ten drugi” pobiła rekord Guinnessa jako najszybciej sprzedająca się na świecie!

Według doniesień zagranicznych mediów, dobra passa literacka księcia  Harry'ego może trwać latami. Prawdopodobnie wydane zostaną aż trzy kontynuacje, choć nie jest to oficjalne stanowisko Penguin Random House.

 

Nieruchomości księcia Harry’ego i Meghan Markle

Poza tym, warto zauważyć, że zakup wspomnianego wcześniej domu w Santa Barbara także można zaliczyć do majątku księcia Harry’ego i Meghan Markle.

Sama nieruchomość kosztowała ich 14,65 milionów dolarów. Podobno ich wkład własny wynosił 5 milionów dolarów, resztę natomiast sfinansowali poprzez kredyt hipoteczny.

Para zdecydowała się także na przebudowę domu w Frogmore w Wielkiej Brytanii. Koszt remontu określa się na około 3 miliony dolarów, które mieli spłacić brytyjskim podatnikom.