Iga Świątek i limitowana edycja koszulek na rzecz Ukrainy

Iga Świątek jest nie tylko „Najlepszym Sportowcem Roku 2022”, ale także najlepszym przykładem tego, jak przekładać swoje słowa na czyny. Tenisistka wielokrotnie jednoczyła się z Ukraińcami, którzy wciąż mierzą się z koszmarem wojny. Teraz postanowiła wesprzeć ich poprzez sprzedaż limitowanej edycji koszulek!

Reklama

- Pamiętacie, gdy wielu z Was dopytywało w komentarzach, gdzie można kupić koszulki IGA & FRIENDS? Albo t-shirty 1GA? Od dziś na Allegro Charytatywni, gdzie razem z UNICEF znów zbieramy środki na wsparcie dla dzieci, które przez wojnę w Ukrainie musiały uciec ze swojego kraju… - czytamy na Instagramie Igi Świątek.

Tak, koszulki „IGA & FRIENDS” oraz „1GA” wywołały wśród fanów Igi Świątek sporo szumu, gdy po raz pierwszy pojawiły się w sieci. Teraz wiemy już, że są one jedynie elementami PR tenisistki – to wyjątkowa forma wsparcia dla Ukrainy.

Oba t-shirty powstały we współpracy z organizacją UNICEF, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany w pełni na rzecz ukraińskich dzieci.

Iga Świątek sprzedaje swoje ubrania z WTA Tour 2022

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Oprócz koszulek UNICEF mamy także możliwość wylicytowania strojów sportowych, które towarzyszyły Idze Świątek podczas zeszłorocznego sezonu WTA Tour.

- Do limitowanych koszulek, które mają tylko osoby z mojego najbliższego otoczenia, dorzucam też wyjątkowe pamiątki z ostatniego sezonu… Na aukcje charytatywne trafiły cztery komplety strojów i butów z każdego wielkiego szlema 2022. (…) Będzie mi bardzo miło, gdy zdecydujecie się wesprzeć ten cel – pisze Iga Świątek na swoim Instagramie.

Na aukcjach pojawiły się m.in.: strój ze zwycięskiego turnieju Roland Garros, buty z US Open czy strój z Australian Open.

Wszystkie przedmioty zostały opatrzone autografami Igi Świątek, a ich sprzedaż – podobnie jak sprzedaż t-shirtów – odbywa się na stronie Allegro Charytatywni.