Iga Świątek oddaje swoje „prize money” na cele charytatywne

Finałowy mecz turnieju WTA w Ostrawie, podczas którego Iga Świątek zmierzyła się z Barborą Krejcikovą, zakończył się na korzyść Czeszki. Mimo to polska tenisistka podeszła do tematu z wielką pokorą. 

Reklama

Iga Świątek poinformowała w pomeczowym oświadczeniu, że całą premię, którą otrzyma za rozegranie finału, przekaże na rzecz polskiej organizacji non-profit. Mowa o kwocie 58 032 euro, czyli ok. 250 tysięcy złotych.

- Jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Całe "prize money" z tego turnieju - gdybym wygrała, byłoby większe - przekażę na organizację non profit w Polsce. Mam nadzieję, że to coś zmieni - powiedziała w niedzielnym oświadczeniu prasowym Iga Świątek

Co więcej, tenisistka wyznała także, że organizacja, którą wybierze, nie będzie przypadkowa. Okazuje się, że zdrowie psychiczne to według niej sektor, który wciąż jest niedofinansowany, choć jest niesamowicie ważny. Chce to zmienić.

- Ogromnie się cieszę, że jestem w takiej sytuacji, że mogę pomagać. W zeszłym roku zrobiłam podobną rzecz. Zdrowie psychiczne jest ważne. Myślę, że niektórzy naprawdę nie mają podstawowego wsparcia, z którego mogą skorzystać – dodała Iga Świątek w wywiadzie z Canal + Sport.

 

Dzień zdrowia psychicznego i pomoc Igi Świątek

Dzień zdrowia psychicznego obchodzony jest 10 października, a więc darowizna Igi Świątek perfekcyjnie zgrała się z tym dniem. Tak, jak wspomniała sama Iga Świątek, ostatnia darowizna na rzecz promocji zdrowia psychicznego nie jest pierwszą, jaką udało się jej przekazać. 

Rok temu, podczas turnieju WTA w Indian Wells, tenisistka poinformowała fanów o przekazaniu 50 tysięcy dolarów na rzecz organizacji charytatywnej skupionej wokół zdrowia psychicznego. Co tu wiele mówić – Igo Świątek, jesteś wielka!