Iga Świątek to jedyna nadzieja tenisistów?

Można śmiało powiedzieć, że rezygnacja Rogera Federera i Sereny Williams z dalszej gry na korcie, była sporym ciosem dla tenisa. Teraz BBC przedstawia swoje przewidywania na dalsze lata: tylko Iga Świątek i Carlos Alcaraz mogą uratować tenis przed odejściem w wielką pustkę... 

Reklama

Na tle międzynarodowych ekspertów od tenisa rośnie kontrowersyjna dyskusja na temat przyszłości tego sportu. Czy odejście Sereny Williams i Rogera Federera pozostawi po sobie wielką pustkę, która zniechęci kibiców?

Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że każda epoka ma swoje wielkie gwiazdy bez względu na wszystko. BBC natomiast sugeruje, że młodzi tenisiści na czele z Igą Świątek mają tylko jedno wyjście, jeśli chcą „podtrzymać zainteresowanie tenisem”.

- W kobiecych rozgrywkach Iga Świątek jest w tym sezonie dominatorką, a dążenie do zwiększenia jej globalnej atrakcyjności obejmowało pojawienie się wizerunku Polki na billboardzie na Times Square podczas US Open. (..) Nowe pokolenie poza kortem będzie zdobywało popularność w inny sposób niż stare, a media społecznościowe są teraz kluczowym czynnikiem  - czytamy na portalu BBC.

A co na to sama Iga Świątek?

 

Iga Świątek w social mediach, czyli jak przyciągać nowe pokolenie do tenisa? 

Iga Świątek przyznaje, że sama postrzega social media jako pewnego rodzaju łącznik pomiędzy nią a kibicami. Relacjonuje kulisy meczów, dzieli się wspomnieniami z wakacji i poznaje ich opinie na różne tematy.

- Konta w social mediach prowadzę sama z niewielką pomocą techniczną i merytoryczną mojego zespołu. To dla mnie szansa, żeby mieć kontakt z fanami. Czytam komentarze, choć nie wszystkie, bo byłoby trudno, jest tego zwyczajnie za dużo - powiedziała Iga Świątek w rozmowie ze Sport.pl.

Jednak social media mają również swoją czarną stronę. Są przeszkodą dla każdego sportowca, który chce się zregenerować. 

- W trakcie turniejów rzadziej korzystam z telefonu, a między nimi dużo częściej i swobodniej, ale wciąż to limituję. Wiem, jak to wpływa na moją regenerację czy na sen, więc staram się pilnować. Relacjonuję sezon, zwiedzanie różnych miast, które odwiedzam, pokazuję swoje treningi, a czasem kulisy turniejów – dodała Iga Świątek.

Social media są jednak tylko jednym z wielu sposobów na utrzymanie się tenisa wśród najpopularniejszych sportów na świecie. Wkrótce powstanie także serial dokumentalny na temat rozgrywek WTA i ATP.

 

Premiery na Netflixie - serial dokumentalny o tenisie

Netflix połączył siły z ATP Tour, WTA Tour i ATP Media - zaczynając od sezonu 2022 podczas Australian Open -  aby stworzyć wyjątkowy serial dokumentalny przedstawiający kulisy najpopularniejszych rozgrywek tenisowych. 

Serial przybliży życie na korcie i poza kortem profesjonalnych zawodników tenisa. Zabierze nas także za kulisy turniejów: Australian Open, Roland-Garros, Wimbledon i US Open.

- Dzięki temu historycznemu partnerstwu z czterema turniejami Wielkiego Szlema, ATP Tour, WTA Tour i ATP Media, serial będzie wypełniony bogatymi, osobistymi historiami, które z pewnością przyciągną zarówno dotychczasowych fanów tenisa, jak i nowych odbiorców - powiedział w oświadczeniu prasowym Brandon Riegg, wiceprezes Netflix ds. seriali dokumentalnych.

Serial dokumentalny o tenisie pojawi się na Netflixie najprawdopodobniej już w 2023 roku.