Rakieta tenisowa Igi Świątek jak różdżka Harry'ego Pottera

Mówi się, że rakieta jest przedłużeniem ręki tenisisty. To właśnie dzięki niej – często zwycięska – piłeczka tenisowa podąża we właściwym kierunku. Możemy wydedukować zatem, że sprzęt nigdy nie jest wybierany z przypadku, a wręcz przeciwnie – wybór ma kolosalne znaczenie.

Reklama

Biznes związany z produkcją sprzętu sportowego każdego roku przechodzi przez dynamiczne zmiany - wszystko ze względu na wciąż rozwijające się  nowe technologie.

Co ciekawe, zawodnicy najróżniejszych dyscyplin mają tendencję do pewnego rodzaju personalizacji swoich "akcesoriów sportowych", dopasowują je do swojej aktualnej formy, która oczywiście jest raczej zmienna na różnych etapach kariery.  

A jednak eksperci uważają, że wybór odpowiedniego sprzętu sportowego jest trochę jak przeznaczenie – czujemy, że ten jeden jedyny jest dla nas idealny. Można by porównać nawet to do wyboru różdżki przez czarodziei w serii „Harry Potter”. To ona poniekąd wybiera swojego właściciela, a nie na odwrót. 

Iga Świątek przez długi czas grała Prince TeXtreme 2 Tour. Dziś jednak zawsze sięga po Tecnifibre T-Rebound.

Tecnifibre T-Rebound – szczęśliwa rakieta Igi Świątek

Tecnifibre T-Rebound posiada nieco sztywniejszą ramę niż TeXtreme 2 Tour – jej współczynnik RA wynosi 71, co oznacza, że pozwala na  większą rotację i dynamikę. 

Wierni fani Igi Świątek z pewnością zauważyli, że tenisistka często przyspiesza z wykorzystywaniem różnych rotacji. Nic dziwnego zatem, że zdecydowała się na ten model.

Warto zwrócić uwagę, że Tecnifibre T-Rebound to również rakieta o jednorodnej szerokości ramy 23 mm, co sprawia, że staje się perfekcyjna na każdym etapie gry i - co więcej -  jej 98-calowa główka oraz otwarty układ strun stają się idealnym połączeniem dla każdego zawodnika, który ceni sobie przede wszystkim kontrolę podczas gry.

Rakieta tenisowa jest zatem ogromnie ważna, ale czy wystarczy nam do tego, by choć trochę zbliżyć się do sukcesu Igi Świątek?

 

Rakieta Igi świątek kluczem do sukcesu na korcie? 

Tak, jak wspomnieliśmy już wcześniej, wybór odpowiedniej rakiety tenisowej odgrywa kluczową rolę w grze na korcie. Czy zatem Tecnifibre T-Rebound to sekret perfekcyjnej gry Igi Światek? I tak, i nie.

Niestety, sprzęt sportowy powinniśmy dobierać bardzo indywidualnie, podobnie jak zawodowi gracze. Mimo wszystko warto zainteresować się rakietą sygnowaną nazwiskiem topowej tenisistki, szczególnie jeśli mamy podobny styl gry co Iga Świątek!