Anne Hathaway wspiera ukraińskich uchodźców

Coraz więcej gwiazd Hollywood jednoczy się w głosie sprzeciwu wobec wojny Władimira Putina. Głos świata kultury po raz kolejny pokazuje swoją ogromną siłę sprawczą, a zasięgi w social mediach jego reprezentantów obejmują nawet najdalsze zakątki świata.

Reklama

Anne Hathaway - znana m.in. z filmów „Diabeł ubiera się u Prady”, „Pamiętnik Księżniczki” czy „Interstellar” - apeluje o pokój na świecie, powołując się na nienaruszalne prawa człowieka. Aktorka zachęca także do czynnego udziału w niesieniu pomocy humanitarnej.

- Pokój jest prawem człowieka. Proszę, przyłączcie się do mnie, przekazując datki na rzecz Czerwonego Krzyża, UNICEF oraz Save the Children – lub/i gdziekolwiek możecie. Przesyłam moje nieustające, szczere modlitwy w intencji narodu ukraińskiego – pisze na Instagramie Anne Hathaway.

Gwiazdy na całym świecie wspierają Ukrainę

Wybuch wojny na Ukrainie zupełnie odmienił nasze spojrzenie na dotychczasowe rozumienie świata. Najsłynniejsi celebryci z wielkim zaangażowaniem wyrażali słowa wsparcia dla wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio zostali dotknięci okrucieństwem wojny Władimira Putina w Ukrainie.

Sting opublikował na swoich social mediach piosenkę „Russians”, która powstała w czasie zimnej wojny i przestrzega przed skutkami każdego konfliktu. Muzyk zachęcił także do składania datków na rzecz polskiej organizacji charytatywnej.

Leonardo DiCaprio przekazał Siłom Zbrojnym Ukrainy wsparcie wysokości 10 milionów dolarów, a Ryan Reynolds i Blake Lively postanowili podwoić każdą sumę wpłacaną na zbiórkę, którą zorganizowali. Podobny krok wykonali także Mila Kunis oraz Ashton Kutcher. Jak do tej pory udało im się zebrać prawie 19 milionów dolarów.

Niezwykle wzruszający gest popłynął także ze strony  Benedicta Cumberbatcha, który oddał hołd Ukrainie podczas ceremonii odsłonięcia jego gwiazdy przy Hollywood Boulevard.

W zbiórki na rzecz ukraińskich uchodźców zaangażowali się także: Kristen Steward, J.K Rowling, Angelina Jolie, „Mickey” Hiroshi Mikitani oraz David Beckham.