Hayden Panettiere zakłada fundację na rzecz pomocy Ukraińcom

Hayden Panettiere zabrała głos w sprawie wojny na Ukrainie, która dotknęła także jej najbliższych. Aktorka apeluje do wszystkich odbiorców o czynny udział w zbiórkach prowadzonych na rzecz ofiar i oświadcza, że sama decyduje się na stworzenie jednej z nich.

Reklama

Na YouTube pojawił się filmik, w którym była partnerka Władimira Kliczki poinformowała o powstaniu fundacji Haplon International gromadzącej środki na sprzęt ochronny i środki medyczne, które zostaną  przetransportowane na Ukrainę.

- Świadomość, że cały naród Ukrainy, w tym ludzie, których nazywam moimi przyjaciółmi i rodziną, zostali zmuszeni do desperackiej obrony swojego życia i kraju, jest po prostu wstrząsająca. Stworzyłam Haplon International, aby nieść ulgę i pomoc bezpośrednio do Ukraińców na linię frontu. Nie mogę dalej przyglądać się tej katastrofie z boku – tłumaczy Hayden Panettiere.

Jednocześnie aktorka wezwała wszystkich do przekazywania darowizn z nadzieją, że solidarność zdoła przezwyciężyć zło.

- Proszę, nie siedź bezczynnie. Pomóż, przekazując na fundację dowolną kwotę. Tylko razem możemy coś zmienić w tej walce – apeluje Hayden Panettiere.

Była partnerka Władimira Kliczko o wojnie w Ukrainie

Film opublikowany na YouTubie nie był jednak jedynym głosem sprzeciwu wobec wojny wygłoszonym przez Hayden Panettiere. Tuż po pierwszych atakach na Ukrainę, aktorka napisała na swoim Instagramie krótką wypowiedź, w której jasno potępiła działania wojsk Władimira Putina.

- To, co robi Putin, jest absolutną hańbą! Ten straszny moment historii wysyła przerażające przesłanie: w dzisiejszych czasach, w 2022 roku, łamanie praw człowieka i pozwalanie autokratom takim jak Putin na to, by brali wszystko, co się im podoba, jest w porządku. Modlę się za moją rodzinę i przyjaciół, którzy są na Ukrainie i za wszystkich, którzy walczą - czytamy na Instagramie Hayden Panettiere.

Hayden Panettiere odesłała wszystkich obserwatorów na profil Władimira Kliczko, który wraz z bratem - Witalijem Kliczko - wciąż przebywa na froncie i w miarę możliwości aktualizuje informacje o sytuacji na Ukrainie.