Guido Fluri niesie pomoc ukraińskim uchodźcom

- Jeśli mogę pomóc, pomogę – mówi Gudio Fluri, odnosząc się do sytuacji uciekających przed wojną Ukraińców. Szwajcarski milioner, którego majątek opiera się na imperium nieruchomości, miał trudne dzieciństwo. Dziś pomaga wszystkim pokrzywdzonym bestialskimi działaniami wojsk Putina.

Reklama

8 marca 2022 roku Guido Fluri przetransportował samolotem 150 ukraińskich uchodźców z Polski do Szwajcarii, pomagając jednocześnie 80 innym dotrzeć do państwa autobusami. Zaledwie dwa tygodnie później przewiózł do Zurychu około 90 Ukraińców, głównie matki i dzieci.

- Kiedy masz szczęście w życiu, musisz nauczyć się brać odpowiedzialność za ludzi, którzy cierpią. Dla mnie to obowiązek – powiedział Gudio Fluri dla Agence France Presse.

Uchodźcy - z Polski do Szwajcarii 

Po przybyciu do Szwajcarii autobusy przewożą uchodźców do miejsc zakwaterowania w różnych lokalizacjach. Niektórzy zostają ulokowani w byłym domu dziecka, w którym milioner spędzał czas w dzieciństwie. Jego fundacja  prowadzi budynek jako pomnik dla dzieci, które nigdy nie zaznały szczęścia posiadania prawdziwej rodziny  - Gedenkstätte Mümliswil. 

Według doniesień medialnych transfery są organizowane przy pomocy stowarzyszeń katolickich we współpracy z władzami szwajcarskimi, polskimi oraz ukraińskimi.

Guido Fluri zaznacza, że jego celem jest sprowadzenie do Szwajcarii przynajmniej 400 uchodźców z Ukrainy.

 

 

Szwajcarski milioner i misja niesienia pomocy potrzebującym

Guido Fluri od lat czynnie pomaga najbardziej potrzebującym z całego świata. Ta misja zrodziła się w nim, ponieważ sam doświadczył, czym jest samotność i brak bezpieczeństwa.

Wychowywała go samotna, nieletnia matka chora na schizofrenię. Gdy jej stan nie pozwalał na opiekę nad synem, wylądował w domu dziecka, skąd później zabrała go babcia.

Doświadczenia z przeszłości zmotywowały milionera do zainwestowania w szereg fundacji, które niosą pomoc maltretowanym, chorym i samotnym dzieciom.