Międzynarodowe korporacje, które nie wycofały się z Rosji, na celowniku kolektywu Anonymous. Pierwszą ofiarą działalności hakerów padła grupa Nestle, a konkretnie kilkunastu jej pracowników i pracownic, których szczegółowe dane kontaktowe zostały opublikowane na Twitterze na jednym z kont grupy Anonymous.

Reklama

„Ostrzegaliśmy was, a teraz się do was włamaliśmy. Anonymous pociągnie was do odpowiedzialności za morderstwa bezbronnych dzieci i matek. Nestle, opuść Rosję” – czytamy w poście.

Nestle, jeśli myślisz, że to koniec, to niestety się mylisz. To tylko rozgrzewka. Nestle, opuść Rosję, podpisano: Obywatele Świata” – dodano w kolejnym komentarzu.

Anonymous ostrzega światowe korporacje

Wcześniej kolektyw wydał krótkie oświadczenie, w którym zagroził atakami firmom takim jak Burger King, Bridgestone, Citi Group, Raiffeisen Bank, Marriott, Hyatt, Subway, Mondelez czy właśnie Nestle. Korporacje te znajdują się bowiem na niechlubnej liście międzynarodowych przedsiębiorstw, które postanowiły nie zawieszać swojej działalności na terenie Rosji.  

Wzywamy wszystkie firmy, które nadal działają w Rosji i płacą podatki do budżetu zbrodniczego reżimu Kremla: wycofajcie się! Dajemy wam 48 godzin na refleksję, w przeciwnym razie znajdziecie się na naszym celowniku – napisali aktywiści na Twitterze.

24 lutego jedno z kont grupy Anonymous oficjalnie wypowiedziało cyberwojnę Rosji. Od tamtego czasu kolektyw podjął szereg działań mających za zadanie sparaliżować działalność rosyjskich mediów i instytucji państwowych.

Grupa wzięła odpowiedzialność m.in. za atak na strony internetowe kontrolowanego przez państwo serwisu informacyjnego RT, największej rosyjskiej agencji prasowej TASS, gazety „Izwiestia”, kanałów telewizyjnych RBK i Russia Today oraz białoruskich agencji rządowych. Według raportu przygotowanego przez eksperta ds. cyberbezpieczeństwa Jeremiah Fowlera, kolektyw może pochwalić się realną skutecznością swoich działań.

Spodobał Ci się Well.pl?

Obserwuj nas na Instagramie: 

Obserwuj nas na Facebooku: