Luksusowy jacht Putina skierowany na... PIEKŁO 

Z informacji zagranicznych mediów wynika, że super jacht Władimira Putina kilka dni przed rozpoczęciem wojny w Ukrainie „uciekał” z niemieckiej stoczni, co wywołało spekulacje, że prezydent Rosji chce uniknąć w ten sposób konfiskaty mienia w związku z nowymi sankcjami.

Reklama

Teraz hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że przejęli system automatycznej identyfikacji (AIS) jachtu „Graceful” i nadali mu kurs do… PIEKŁA. W aplikacjach służących śledzeniu ruchu statków można było w efekcie odczytać shakowane informacje o jachcie. W danych o rejsie pojawił się również znak wywoławczy "FCKPTN" – jeden z najpopularniejszych hasztagów na Twitterze, potępiający działania wojenne Władimira Putina.

 

Shakowanie systemu AIS jachtu „Graceful” to kolejny krok w cyberwojnie, którą międzynarodowa grupa hakerów wypowiedziała reżimowi Putina. Anonumous zapowiedziała, że to dopiero początek działań i skierowane one będą przede wszystkim przeciwko Władimirowi Putinowi.

 Wielka willa na wodzie Władimira Putina 

Statek „Graceful” Władimira Putina to luksusowy 270-metrowy jacht zbudowany w stoczni Sevmash w Rosji. W celu modyfikacji i „odświeżenia designu” został w 2021 roku przeniesiony do Niemiec. Aktualnie znajduje się w porcie na terenie Kalingradu.

W środku znajdziemy m.in. eleganckie marmurowe łazienki, prywatny basen, który można przekształcić w salę balową, lądowisko dla helikopterów oraz 6 apartamentów przeznaczonych dla maksymalnie 14 osób.  

Wystrój wnętrz, jak i zewnętrzną bryłę jachtu zaprojektowało londyńskie biuro architektoniczne H2 Yacht Design.

Jak podaje grupa Anonymous, celem „cybernetycznego żartu” było „wywołanie uśmiechu na twarzach niektórych ludzi w tych mrocznych czasach”.

 

 Zapraszamy Cię do śledzenia naszego profilu na Instagramie: