Elon Musk zapłaci pracownikom Tesli walczącym na wojnie w Ukrainie

Ukraina wzmacnia swoje siły zbrojne i zachęca każdego, kto chciałby pomóc im w walce o wolność, by przyjechał na front. Jednocześnie powołanie do wojska otrzymali również ci Ukraińcy, którzy przebywają na emigracji. 

Reklama

Sporą grupę ukraińskich pracowników odnaleźć można w szeregach koncernu Tesla. W związku z tym Elon Musk zadeklarował, że każdy jego pracownik, który zdecyduje się na walkę w Ukrainie może liczyć na wsparcie finansowe. 

We wtorek, 8 marca 2022, ukraińscy pracownicy Tesli dostali wiadomość dotyczącą ich sytuacji w firmie. Wynika z niej, że każdy, kto wrócił do Ukrainy, by bronić ojczyzny, będzie otrzymywać wynagrodzenie przez co najmniej trzy miesiące, mimo braku świadczenia pracy. 

Podobna informacja dotarła do pracowników Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Póki co nie wiadomo jednak, czy korzyść ta zostanie rozszerzona na pracowników w Ameryce Północnej i poza nią.

Po trzech miesiącach Tesla ma ponownie ocenić sytuację na froncie i zadecydować o dalszych krokach zapewniających zabezpieczenie finansowe swoich ukraińskich zespołów.

 

SpaceX wspiera Ukrainę 

Niedługo po rozpoczęciu walk o Ukrainę Elon Musk odpowiedział na apel Mykhaila Federova. Na terenie kraju udostępniono satelity Starlink, które uniemożliwiły Rosjanom odcięcie Ukraińców od internetu.

Internet dostarczany Ukrainie bazuje na konstelacji satelitów Starlink, orbitujących wokół Ziemi. Gdyby najeźdźcy chcieli go przejąć lub zakłócić, musieliby wówczas przeprowadzić cyberatak na ośrodki znajdujące się poza terenem Ukrainy lub zestrzelić satelity.