Elon Musk wyzywa Władimira Putina na pojedynek. Stawką ma być Ukraina 

 - Niniejszym wyzywam Władimira Putina na pojedynek. Czy zgadzasz się na tę walkę? – napisał Elon Musk na swoim Twitterze, oznaczając oficjalne konto Kremla.

Reklama

- Stawką jest Ukraina – podsumował miliarder.

Nie jest jasne do końca, na czym miałby polegać ten pojedynek. Gdyby Władimir Putin przyjął wyzwanie, gra byłaby bardzo ryzykowna, bo prezydent Rosji jest mistrzem judo. Z drugiej strony 69-letni rosyjski dyktator podobno ma problemy ze zdrowiem, a to działałoby na korzyść Elona Muska. Jednak to wszystko to tylko spekulacje, bo jak dotąd Krem, ani tym bardziej Władimir Putin, nie odpowiedzieli na twitterowe zaczepki miliardera.

 

Elon Muska wspiera Ukrainę 

Warto dodać, że Elon Musk niemal od początku wojny w Ukrainie wspiera ukraiński rząd w walce z najeźdźcą. Na prośbę ukraińskich władz miliarder udostępnił Ukrainie telekomunikacyjne stacje Starlink, by dostarczać internet wszystkim mieszkańcom kraju, a przede wszystkim armii.

Elon Musk zakpił również niedawno z szefa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, który groził światu deorbitacją ISS.

Ostatni wpis Elona Muska na Twitterze, w którym wyzywał Władimira Putina na pojedynek, był częścią lawiny komentarzy, które miliarder umieścił na swoim koncie w ciągu zaledwie kilku godzin. Wśród postów pojawił się również fragment z często cytowanego przez Elona Muska „Makbeta” Williama Szekspira:

Kłucie w palcach mi powiada,

Że tu złego coś się skrada.