Elon Musk – z reguły niezwykle aktywny na swoim profilu na Twitterze – po ostatnim wpisie pochodzącym z 21 czerwca tajemniczo umilkł. Po dziesięciu dniach ciszy miliarder powrócił jednak do serwisu pisząc do fanów: „Czujecie się… być może… nieco znudzeni?”.

Reklama

W następnym poście miliarder bez żadnych szerszych wyjaśnień zamieścił zdjęcie w towarzystwie swoich czterech synów – Griffina, Kaia, Damiana i Saxaz audiencji w Watykanie u papieża Franciszka. Transpłciowa córka Muska, która niedawno złożyła wniosek o zmianę nazwiska, ponieważ nie chce mieć nic wspólnego ze swoim ojcem, była nieobecna na spotkaniu.

– Zaszczycony wczorajszym spotkaniem z Franciszkiem – napisał miliarder na swoim Twitterze.  

Fotografia z audiencji została wykonana w Domu św. Marty, obecnym głównym miejscu zamieszkania głowy Kościoła katolickiego. Jak wynika z informacji przekazanych przez włoskich dziennikarzy, spotkanie papieża Franciszka i Elona Muska trwało około 45 minut i przebiegało w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze.  

Franciszek miał opisać Muska jako pełnego poczucia humoru człowieka, który wierzy w przyszłość ludzkości i uważa, że technologia uratuje świat. Spotkanie nie zostało jednak odnotowane w oficjalnym biuletynie Watykanu. Stolica Apostolska również nie skomentowała wizyty miliardera. 

Elon Musk kolejny raz znika z Twittera

Ostatni dziesięciodniowy brak aktywności Muska na Twitterze był najdłuższym tego typu przypadkiem od ponad czterech lat. Jak donosi "The Wall Street Journal" miliarder po raz ostatni zniknął z serwisu na sześć dni w styczniu 2018 r.

Według dziennika szef Tesli co jakiś czas robi sobie podobne kilkudniowe przerwy od serwisu.

Obecnie może mieć to związek z wciąż nierozstrzygniętą kwestią finalizacji zakupu Twittera przez Muska. Miliarder w ostatnim czasie zwracał m.in. uwagę na stale rosnącą liczbę fałszywych kont w serwisie.