Romans Elona Muska i Nicole Shanahan

Zagraniczne media plotkują od kilku dni o romansie Elona Muska z Nicole Shanahan. Podobno właściciel Tesli w zeszłym roku nawiązał "silną znajomość" z żoną Sergeya Brina. Teraz współzałożyciel Google' a wyciąga biznesowe konsekwencje wobec nieprzemyślanych kroków dyrektora generalnego Tesli.

Reklama

Według raportu WSJ, w którym cytowano anonimowe osoby zaznajomione ze sprawą, romans Elona Muska i Nicole Shanahan doprowadził do tego, że w styczniu 2022 roku Sergey Brin złożył wniosek o rozwód z żoną.

Nicole Shanahan odniosła się do swojej separacji z mężem w wywiadzie dla serwisu informacyjnego Puck. Jak twierdzi, ma nadzieję na to, że „będą kroczyli naprzód z godnością, uczciwością i harmonią dla dobra dziecka”.

Sergey Brin i jego żona Nicole Shanahan / Getty Images Sergey Brin i jego żona Nicole Shanahan / Getty Images

Elon Musk jednak stanowczo zaprzecza jakby kiedykolwiek spotykał się z Nicole Shanahan.

- Widziałem Nicole tylko dwa razy w ciągu trzech lat, za każdym razem z wieloma innymi ludźmi w pobliżu. Nic romantycznego – napisał na swoim Twitterze Elon Musk.

Mimo wpisów w social mediach, sprawa ta wydaje się być poważna. Podobno gdy Sergey Brin dowiedział się o romansie dyrektora generalnego Tesli z jego żoną, ten padł na kolana i błagał o wybaczenie. 

 

Sergey Brin pozbywa się inwestycji w Tesli

Jak do tej pory Elon Musk i Sergey Brin szli ramię w ramię – byli przyjaciółmi zarówno pod kątem biznesowym, jak i prywatnym. Nikogo zatem nie zdziwił fakt, że w 2008 roku, podczas kryzysu ekonomicznego, współzałożyciel Google przekazał Tesli pół miliona dolarów na zwiększenie produkcji.

Jednak romans Elona Muska z żoną przyjaciela zmienił relacje biznesmenów. Wszystko wskazuje na to, że Sergey Brin postanowił sprzedać prywatne inwestycje w Tesli.

Póki co jednak szczegóły nie są znane – nie wiemy zatem, o jak wysokich inwestycjach mowa. Czyżby kolejny wybryk Elona Muska okazał się znacznie większym ciosem, niż można byłoby przypuszczać?