Elon Musk radzi odciąć się od rosyjskiego gazu i ropy 

Wojna w Ukrainie rozpoczęła erę zupełnie nowego świata. Każdy aspekt życia, który znaliśmy dotychczas, uległ degradacji, a rządzący nieustannie szukają rozwiązań dla odbudowania poczucia bezpieczeństwa. Elon Musk w serii tweetów zaapelował do Europy o ponowne uruchomienie elektrowni jądrowych w celu „wzmocnienia granic”.

Reklama

Według miliardera odcięcie się od rosyjskiego gazu i ropy spowoduje znaczny spadek dostępnych węglowodorów, a intensywnie rozwijana energetyka opierająca się na źródłach odnawialnych nie będzie w stanie powstrzymać kryzysu. Początkowo postulował przy tym o zwiększenie wydobycia ropy i gazu, ale tym razem zasugerował, że państwa europejskie powinny jak najszybciej zainwestować w energetykę jądrową.

- Teraz wyraźnie widać, że Europa powinna ponownie uruchomić wyłączone elektrownie jądrowe i zwiększyć wydajność już istniejących. To zadanie kluczowe dla bezpieczeństwa zarówno narodowego, jak i międzynarodowego – pisze na Twitterze Elon Musk.

Elon Musk nie boi się energii jądrowej 

Szef SpaceX zwrócił się także do wszystkich, którzy uważają, że energia jądrowa może stwarzać ogromne zagrożenie dla życia i funkcjonowania człowieka.

- Ci, którzy (błędnie) uważają, że energia jądrowa stwarza zagrożenie, mogą wybrać sobie najgorsze miejsce tego typu. Podjadę tam i na wizji zjem lokalnie uprawiane pożywienie. Zrobiłem to już wiele lat temu, zaraz po awarii w Fukuszimie. Zagrożenie promieniowaniem jest o wiele niższe, niż niektórym się wydaje – dodał Elon Musk.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że Europa nie będzie w stanie w krótkim czasie znaleźć zastępstwa dla rosyjskich surowców energetycznych. Na szczęście wstrzymanie prac nad NordStream 2 pozwoliło jej na uniknięcie uzależnienia od Rosji.

 

Elon Musk wspiera Ukrainę

Elon Musk po raz kolejny odniósł się do wojny w Ukrainie. Miliarder nie ukrywa przy tym swojego stanowiska i wiernie wspiera wszystkich, którzy zostali zmuszeni do walki o wolność. Jego pierwszym krokiem pomocy było udostępnienie satelity Starlink na prośbę Mykhailo Federova. Elon Musk odpowiedział również ciętą ripostą na szantaż Dimitrihowa Rogozina, który groził światu deorbitacją ISS

Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski wielokrotnie dziękował szefowi SpaceX za zaangażowanie i zaprosił go do swojego państwa, gdy tylko sytuacja zostanie opanowana.

Spodobał Ci się WELL.PL? Obserwuj nas na Instagramie: