Elon Musk kpi z Billa Gatesa

Elon Musk coraz śmielej prezentuje swoje stanowisko w wielu sprawach na mediach społecznościowych. Niedawno opublikował Tweeta, w którym wyśmiał postawę Marka Zuckerberga. Tym razem jego ofiarą padł Bill Gates. 

Reklama

- Na wypadek, gdybyście chcieli szybko stracić ochotę na seks – napisał Elon Musk pod zdjęciem Billa Gatesa, porównując go do emoji mężczyzny w ciąży.

Post Elona Muska wywołał spore zamieszanie. Co ciekawe, w zeszłorocznym wywiadzie dla Sway Bill Gates publicznie pochwalił działania szefa Tesli i SpaceX. Jego zdaniem kroki podjęte w obu firmach są jednym z największych wkładów w zmiany klimatyczne, jakie ktokolwiek kiedykolwiek wniósł.

- Niedocenianie Elona Muska jest błędem – mówił Bill Gates.

A zatem dlaczego Elon Musk zdecydował się na tak burzliwy tweet?

 Bill Gates kontra Elon Musk – o co poszło?

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się screeny z krótkiej wymiany zdań pomiędzy Billem Gatesem a Elonem Muskiem. Rozmowa dotyczyła proklimatycznych projektów twórcy Microsoftu, a jej prawdziwość potwierdził sam Elon Musk.

Jak wyglądają kulisy relacji miliarderów? Raczej nieciekawie. Z opublikowanej rozmowy wynika, że Elon Musk i Bill Gates mieli w planach spotkanie w sprawie przypieczętowania uczestnictwa twórcy Tesli i Space X w projektach klimatycznych twórcy Microsoftu. Wymiana zdań nie należała jednak ani do efektywnych, ani przyjacielskich.

Dlaczego Bill Gates nie dogadał się z Elonem Muskiem? Powodów może być wiele. Twórca Microsoftu jest wyraźnym zwolennikiem przyszłości opartej na zrównoważonej energii, czyli postulatu, który przyświeca działaniom Tesli. Jednak z jakiegoś powodu wydaje się być sceptyczny co do ceny akcji.

Według ekspertów taki scenariusz wcale nie jest absurdalny, nawet jeśli Elon Musk tak nie uważa. W przeszłości miliarderzy wielokrotnie spierali się w sprawie kolonizacji Marsa, pojazdów elektrycznych czy pandemii koronawirusa.

Spodobał Ci się WELL.PL? Polub nas na Facebooku: