Elon Musk nie ma własnego domu? 

Elon Musk – najbogatszy człowiek na świecie – stwierdził, że w tej chwili nie ma własnego domu. I nie chodzi tu o luksusową posiadłość, której można by spodziewać się po kimś, kto dysponuje taką fortuną, ale o jakikolwiek dom. Miliarder przyznał to w wywiadzie z Chrisem Andersonem, dyrektorem organizacji TED.

Reklama

– W tej chwili nie mam nawet własnego domu, dosłownie mieszkam w domach swoich znajomych. Jeśli podróżuję w rejon Zatoki San Francisco, gdzie przebywa większość inżynierów Tesli, w zasadzie przenoszę się między wolnymi sypialniami u znajomych – powiedział Musk.

Elon Musk – jak żyje najbogatszy człowiek na świecie? 

Magazyn „Forbes” umieścił niedawno szefa Tesli na szczycie listy najbogatszych ludzi na świecie. Według różnych szacunków jego aktualny majątek wynosi około 250-270 mld dolarów. Mimo to Elon Musk ma prowadzić minimalistyczny, niemal ascetyczny tryb życia.

W wywiadzie dla „Vanity Fair” jego była partnerka, piosenkarka Grimes, przyznała, że czasami „żyli poniżej progu ubóstwa”, przez co była zmuszona „jeść masło orzechowe przez osiem dni z rzędu”. Para miała też mieszkać w „bardzo wątłym domu bez alarmu” wartym 40 tys. dolarów, a Musk ponoć nie chciał wymienić dziurawego materaca, na którym oboje spali.

– Z pewnością byłoby to problematyczne, gdybym wydawał miliardy dolarów rocznie na prywatną konsumpcję, ale tak nie robię. Nie jest tak, że żyję ponad stan. Jedynym wyjątkiem jest samolot, ale gdybym go nie używał, miałbym mniej czasu na pracę – powiedział Musk w wywiadzie z Andersonem.

 

Miliarder dodał też później, że nie posiada prywatnego jachtu, ani nie jeździ na wakacje. Tymczasem liczne anegdoty i doniesienia medialne zdają się potwierdzać mało ekstrawagancki styl życia Muska.

W 2021 r. „Business Insider” informował, że miliarder mieszka w wartym 50 tys. dolarów małym domu wykonanym z prefabrykatów, który wynajmuje od SpaceX. W 2020 r. sam Musk napisał na Twitterze, że „sprzedaje niemal wszystkie posiadane przez siebie fizyczne przedmioty” i „nie będzie posiadał domu”. Z kolei założyciel Google Larry Page wyznał w 2015 r., że Musk „jest w pewnym sensie bezdomny” i z reguły potrzebuje noclegu, gdy przyjeżdża do Doliny Krzemowej.