DZIEŃ ZWYCIĘSTWA W ROSJI: Hakerzy włamali się do rosyjskiej telewizji

Jak informuje agencja Interfax-Ukraina, rosyjskie stacje telewizyjne po raz kolejny zostały zaatakowane przez hakerów. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Dzień Zwycięstwa po raz pierwszy był dla Rosjan dniem prawdy.

Reklama

Podczas zapowiedzi programów głównych stacji telewizyjnych w Rosji na ekranach telewizorów pojawił się komunikat, który bezpośrednio zaprzecza wszelkim informacjom sprzedawanym Rosjanom przez Kreml. Jak się okazuje, wystarczyło tylko kilka prostych słów.

„Macie na swoich rękach krew tysięcy Ukraińców i setek ich dzieci. Telewizja i władza kłamią. Stop wojnie!”

Informacja ta pojawiała się na telewizorach Rosjan za każdym razem, gdy chcieli zmienić kanał lub sprawdzić program danej stacji.

Hakerzy zadbali o to, by ich atak nie został pominięty. Z tego powodu zdecydowali się na akcję w bardzo uroczystym Dniu Zwycięstwa, który upamiętnia koniec II wojny światowej. 

 

Hakerzy i ataki na rosyjską TV 

Nie jest to jednak pierwszy atak hakerów na rosyjskie kanały propagandowe. Pod koniec lutego grupa Anonymus wyemitowała fragmenty walk rosyjsko-ukraińskich oraz zniszczone miasta Ukrainy, zaznaczając, że za wszystko odpowiedzialne są kłamliwe władze Kremla.