Ben Stiller w Polsce wspiera Ukrainę 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców Ben Stiller pojawił się w Polsce jako Ambasador Dobrej Woli Organizacji Narodów Zjednoczonych, by wesprzeć ukraińskie rodziny uciekające przez wojną ze swojego kraju i apelować do świata o solidarność.

Reklama

Wizyta aktora była też elementem obchodów Światowego Dnia Uchodźcy, który przypada na 20 czerwca.

Właśnie przybyłem do Polski wraz z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, by spotkać się z rodzinami, których życie zostało rozdarte przez wojnę i przemoc w Ukrainie. Miliony ludzi zostały zmuszone do ucieczki z własnych domów, ponad 90 proc. z nich to kobiety i dzieci – czytamy we wpisie Stillera na Instagramie UNHCR.

–  Jestem tu, by się uczyć, by dzielić się historiami, które pokazują wpływ wojny na ludzi oraz by wzmacniać wezwania do solidarności. Mam nadzieję, że za nami podążycie i podzielicie się własnym wsparciem dla ludzi, którzy uciekli ze swoich domów w Ukrainie oraz dla ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki w innych częściach świata. Każdy ma prawo do poszukiwania bezpieczeństwa. Każdy, wszędzie, zawsze – napisał aktor.

Sam Stiller relacjonował również swoją wizytę na przejściu granicznym w Medyce na Twitterze. Aktor przyznał m.in., że wsparcie uchodźców ze strony ONZ jest imponujące.  

Ben Stiller jak Sean Penn i Mila Kunis

Ben Stiller to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorów, znany m.in. z filmów takich jak „Zoolander”, „Noc w muzeum”, „Poznaj mojego tatę” czy „Sekretne życie Waltera Mitty”. Nie jest jednak jedyną amerykańską gwiazdą, która pojawiła się w Ukrainie lub Polsce po rosyjskiej inwazji.

Wcześniej do Kijowa pojechał Sean Penn, by nakręcić film dokumentujący prawdziwe oblicze wojny. Aktor wraz ze swoją Fundacją CORE pojawił się również w Krakowie i Rzeszowie, gdzie wsparł polskich wolontariuszy niosących pomoc uchodźcom. Jako Specjalna Wysłanniczka ONZ Lwów odwiedziła także Angelina Jolie, która również spotkała się z uchodźcami i wolontariuszami udzielającymi im pomocy.

Swoje wsparcie Ukrainie okazali również Mila Kunis i Ashton Kutcher, którzy łącznie zebrali ponad 30 mln dolarów na pomoc uchodźcom, a także Benedict Cumberbatch, który przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy.