Książę William i zegarek OMEGA Seamaster Diver

Gdy świat obiegła informacja o śmierci Elżbiety II, poddani królowej tłumnie zgromadziło się pod Pałacem Buckingham, aby pożegnać monarchinię cichą modlitwą i bukietami kwiatów. Pojawili się tam także członkowie rodziny królewskiej, w tym książę William, który przykuł naszą uwagę pewnym elementem ubioru.

Reklama

Chodzi o zegarek OMEGA Seamaster Diver 300M z 1993 roku, który – jak się okazuje – gości na nadgarstku księcia już przeszło od trzydziestu lat! Ten sam miał nawet podczas ślubu z księżną Kate w 2011 roku.

 

Trzy dekady i wciąż ten sam zegarek? Trochę to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że rodzina królewska zawsze zachwyca wybiegowymi nowinkami od najlepszych projektantów. I choć teoretycznie moglibyśmy założyć, że książę William jest po prostu wyjątkowo oszczędny, powód takiego stanu rzeczy jest zupełnie inny i niesamowicie wzruszający.

Zegarek księcia Williama i hołd dla księżnej Diany

OMEGA Seamaster Diver 300M nie jest jednym z tych zegarków, który mógłby zainteresować kolekcjonerów – przynajmniej na pierwszy rzut oka.

OMEGA Seamaster Diver 300M OMEGA Seamaster Diver 300M

Średniej wielkości kwarcowy model posiada chronometr, wkręcaną koronkę, jednokierunkową, obrotową lunetę i zawór helowy. Jest klasyczny, elegancki i ogólnie miły dla oka, ale aktualnie na rynku pojawia się o wiele więcej perełek.

 

Okazuje się, że jednak, że właśnie ten konkretny czasomierz był prezentem dla małego księcia Williama od księżnej Diany. Po jej śmierci OMEGA Seamaster Diver 300M  towarzyszył mu w czasie najważniejszych momentów na dworze królewskim. Ma dla niego niesamowitą wartość sentymentalną i w pewnym sensie przyjął już rolę hołdu składanego w stronę zmarłej mamy.

Zegarek Omega - ukochany zegarek księcia Williama / Getty Images Zegarek Omega - ukochany zegarek księcia Williama / Getty Images

Założenie go zatem na uroczystości pogrzebowe po śmierci Elżbiety II miało wydźwięk typowo symboliczny. To jego kolejny hołd, tym razem w stronę ukochanej babci.