Dawid Kubacki kocha latanie

Dawid Kubacki uwielbia szybować w przestworzach, ale nie tylko podczas skoku na skoczni. Polski skoczek w jednym z wywiadów przyznał, że od dziecka pasjonuje się szybownictwem i modelarstwem.

Reklama

- Prawda jest taka, że od dziecka ciągnęło mnie do wszystkiego, co było związane z lataniem ogólnie pojętym. Pamiętam, że gdy tylko pojawiała się opcja zdobycia kawałka materiału, z którego można zrobić coś latającego, to wspólnie z kolegą się w takie tematy garnęliśmy – opowiadał Dawid Kubacki w rozmowie z TVN24.

Dawid Kubacki żona

Żoną polskiego skoczka narciarskiego jest Marta Majcher, z którą Dawid Kubacki wziął ślub w 2019 roku. Ceremonia odbyła się w kościele na Bachledówce.

Marta Majcher i Dawid Kubacki poznali się na studiach.

- Poznaliśmy się na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. (…) Spotkaliśmy się, kiedy Dawid przyjechał w końcu na zajęcia po sezonie. Zaiskrzyło między nami - mówiła żona Dawida Kubackiego w Onet Sport.

Dawid Kubacki oświadczył się swojej przyszłej żonie podczas wakacji w Egipcie.

Dawid Kubacki i córka Zuzia

Dawid Kubacki od ponad roku jest ojcem. Para pod koniec grudnia w 2020 roku powitała na świecie córeczkę. Dziewczynka ma na imię Zuzia i kilka tygodni temu świętowała swoje pierwsze urodziny.

— Zuzia, Zuzik, Zuzul! Masz już roczek! Kochamy cię najbardziej na świecie. Sto lat, mysiu – pisała na swoim koncie na Instagramie szczęśliwa mama.

Dawid Kubacki rodzeństwo

Dawid Kubacki urodził się 12 marca w 1990 roku. Ma siostrę.

 

Dawid Kubacki początki kariery

Dawid Kubacki był całkiem dobrym uczniem, ale w momencie przełomowym zdecydował się na rozwój kariery sportowej. Do spróbowania sił w skokach narciarskich zainspirował go w 1996 r. oglądany w telewizji Kazuyoshi Funaki.

- Myślę, że nie umiałbym pracować, siedząc za biurkiem – stwierdził w jednym z wywiadów.

Dawid Kubacki zadebiutował w 2005 roku w konkursie FIS Cup w  Bischofshofen, mając zaledwie 15 lat.

Dawid i Marta Kubaccy - pies 

Dawid Kubacki i Marta Kubacka od dwóch lat mają psa. 

- Berni, Bernard, Benio, Kudłaty, Puszek i wiele innych obchodzi swoje 2 urodziny. Sto lat Bernuszku! - napisała Marta Kubacka pod koniec stycznia na swoim koncie na Instagramie.