Dariusz Miłek wraca na stanowisko prezesa CCC

W związku z transformacją modelu biznesowego Grup CCC oraz Modivo spółki powołały nowych prezesów zarządów, których obszary specjalizacji najlepiej odpowiadają obecnym potrzebom obu organizacji, czytamy w informacji prasowej wystosowanej przez firmy.

Reklama

Dariusz Miłek, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Grupy CCC, ponownie objął fotel prezesa zarządu i będzie nadzorował dalszy rozwój marek CCC oraz HalfPrice. Pełniący tę funkcję przez ostatnie 4,5 roku Marcin Czyczerski obejmie z kolei funkcję prezesa zarządu Grupy Modivo, gdzie będzie odpowiedzialny za zwiększenie skali działalności spółki, poprawę jej rentowności i wprowadzenie na giełdę.

Kiedy w 2019 roku zaczynaliśmy zmianę modelu biznesowego, objąłem fotel przewodniczącego rady nadzorczej Grupy CCC, aby móc w pełni poświęcić swoją uwagę strategicznym obszarom mającym największy wpływ na wzrost wartości firmy takim jak produkt czy rozwój linii biznesowych – powiedział Dariusz Miłek w oświadczeniu prasowym.

– W tym czasie stery Grupy przejął Marcin Czyczerski – jeden z najlepszych specjalistów w obszarze transformacji biznesu. I to był bardzo dobry krok. Razem, koncentrując się na obszarach zgodnych z naszymi najmocniejszymi kompetencjami, poprowadziliśmy zespół w kierunku omnichannelowości, zwiększając przy tym ofertę grupy o dwie nowe linie biznesowe. Co więcej, zrobiliśmy to w bardzo trudnym czasie dla rynku handlu. Dziś jesteśmy nowoczesną, digitalową, odpowiadającą na potrzeby klientów organizacją, która konsekwentnie rozwija się zgodnie ze strategią biznesową. To też zupełnie inne miejsce niż 4 lata temu – stąd propozycja objęcia nowych stanowisk – dodał Dariusz Miłek.

Objęcie funkcji prezesów zarządów przez Dariusza Miłka i Marcina Czyczerskiego towarzyszy zmianom na poziomie rad nadzorczych. W czerwcu br. odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym powołani zostaną nowi członkowie Rady Nadzorczej Grupy CCC, a także wybrany zostanie jej nowy przewodniczący. W związku z objęciem roli prezesa zarządu Grupy Modivo, Marcin Czyczerski ustąpił natomiast z Rady Nadzorczej Grupy Modivo, której przewodniczącym pozostaje Dariusz Miłek.

– Ostatnie lata w Grupie CCC były bardzo intensywne, ale mam poczucie dobrze wykonanej pracy. Od 2017 roku potroiliśmy nasze przychody, a udział sprzedaży online wzrósł z niecałych 10 proc., do poziomu ponad 50 proc. Dzięki nowym inwestycjom w off-price i marketplace, rynek adresowalny Grupy jest obecnie kilkukrotnie większy – podsumował Marcin Czyczerski.