The Elon Musk Show - nowy serial dokumentalny o Elonie Musku

BBC2 zaprasza w przedziwną podróż po zakamarkach umysłu najbogatszego człowieka na świecie. W trzyodcinkowym miniserialu dokumentalnym „The Elon Musk Show”, którego pierwsza część miała premierę 12 października, twórcy eksplorują enigmatyczne, zawiłe i kontrowersyjne losy założyciela Tesli, a także jego życie prywatne, poglądy i przemyślenia na temat świata i rzeczywistości.

Reklama

Historię Muska odsłania jednak nie on sam, a wywiady z jego rodziną, przyjaciółmi, partnerkami oraz wrogami. I trzeba jasno przyznać, że opowieści na temat miliardera, pojawiające się w produkcji BBC2, brzmią, jakby Musk już od dawna znajdował się na Marsie.

Elon Musk i jego dziwne teorie na temat świata

Z produkcji wynika m.in., że miliarder jest przekonany o tym, że ludzie tak naprawdę żyją w grze wideo stworzonej przez zaawansowaną cywilizację.

– Biorąc pod uwagę, że jesteśmy na drodze do tego, by tworzyć gry nieodróżnialne od rzeczywistości i że można w nie grać na dowolnym urządzeniu, i że prawdopodobnie jest ich miliardy – wydaje się, że szanse, że ludzie żyją w prawdziwej rzeczywistości, wynoszą jeden na miliardy – mówił Musk w 2016 r. podczas jednej z programistycznych konferencji.

Jego zdaniem wytworem komputerowej symulacji jest także jego wieloletnia partnerka, artystka Grimes, która została stworzona jako jego idealna towarzyszka życia. Piosenkarka miała podzielić się tą osobliwą teorią wygłoszoną przez założyciela Tesli w rozmowie z dziennikarzem magazynu „Vanity Fair” Devinem Gordonem.

Imiona dwójki dzieci Grimes i Muska zdają się potwierdzać fakt, że miliarder rzeczywiście może tak myśleć. Jego syn nazywa się bowiem X Æ A-XII, z kolei córka – Exa Dark Sideræl.

To jednak jeszcze nic, ponieważ w rozmowie z Joe Roganem w 2018 r. Musk zapytany o to, skąd bierze wszystkie swoje pomysły, odpowiedział: „Jestem kosmitą”. Trudno przewidzieć, czy żartował.

A to dopiero pierwszy odcinek "The Elon Musk Show". Premiera kolejnych zaplanowana jest na 21 oraz 26 października. Jesteśmy ciekawi, jakie kolejne rewelacje na temat filozofii życiowej Elona Muska ujrzą światło dzienne.