We wtorek 15 marca Elon Musk wyzwał na Twitterze Władimira Putina na pojedynek. – Stawką jest Ukraina – napisał amerykański miliarder.

Reklama

O ile jednak internetowe zaczepki szefa Tesli nie spotkały się z odpowiedzią ze strony głównego zainteresowanego, o tyle w obronie prezydenta Rosji stanął najpierw Dmitry Rogozin, wicepremier i dyrektor rosyjskiej agencji kosmicznej, który nazwał Muska „małym diabłem” i „słabeuszem”, a następnie Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow. Watażka zamieścił swój ironiczny komentarz w serwisie Telegram. Na ripostę Muska nie trzeba było długo czekać.

Elon Musk zmienia imię na „Elona”

Miliarder najpierw zamieścił na swoim Twitterze screen oryginalnej wiadomości Kadyrowa wraz z jej angielskim tłumaczeniem.

Elonie Musku, mała rada: nie porównuj swojej siły z Putinem. Gracie w dwóch zupełnie innych ligach – napisał Kadyrow.

I nie chodzi nawet o sztuki walki, czy judo. Jak ty sobie to wyobrażasz? Ty, biznesmen i użytkownik Twittera, jesteś w czerwonym rogu ringu bokserskiego, podczas gdy Putin, światowy polityk i strateg, który wzbudza podziw Zachodu i Stanów Zjednoczonych, w niebieskim? - dodał.

W dalszej części swojej tyrady przywódca Czeczenii stwierdził, że przewaga „Władimira Władimirowicza” byłaby niesportowa i zasugerował, że Musk powinien „napompować” swoje mięśnie, by zmienić się z „delikatnej (zniewieściałej) Elony w brutalnego Elona”, którym miliarder powinien być, by pokonać Putina. Kadyrow zaproponował też szefowi Tesli treningi w rosyjskich siłach specjalnych, klubie sztuk walki Akhmat Fight Club oraz szkolenie z „amerykańskich metod czarnego PR-u” w czeczeńskiej telewizji.

Musk odpowiedział Kadyrowowi na Twitterze w podobnie ironicznym tonie.

Dziękuję za ofertę, ale tak doskonałe szkolenie dałoby mi zbyt dużą przewagę. Jeśli [Putin – red.] boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki, a nawet nie jestem leworęczny – napisał miliarder.

Następnie zmienił swoje imię na Twitterze na „Elona”.

Kim jest Ramzan Kadyrow

Kadyrow jest bliskim sojusznikiem Putina oraz synem i byłym dowódcą wojskowym sił zbrojnych prezydenta Czeczenii Achmada Kadyrowa, który zadeklarował swoją lojalność wobec Rosji w 2003 roku podczas drugiej wojny czeczeńskiej. Putin najechał i podbił terytorium Czeczenii pod koniec lat 90. XX wieku.