Najpopularniejsze imiona w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że brytyjska rodzina królewska nie mieści się w kategoriach rodziny „tradycyjnej” – choć tak naprawdę to właśnie ona jest najbardziej zakorzeniona w tradycji. Widać to nie tylko podczas najróżniejszych uroczystości, ale także po wyborze imion królewskich dzieci. 

Reklama

Imiona royal babies  od zawsze uważane były za nośniki wielowiekowej konwencji, symbole wielkich władców i spuściznę najsłynniejszych przodków. A  jakie znaczenie niosą za sobą imiona dzieci Williama i Harry’ego?

 

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate: George Alexander Louise

Syn księcia Williama i księżnej Kate to przyszły następca tronu. Imię George natomiast jest uznawane za jedno z najbardziej królewskich imion. W historii Wielkiej Brytanii nosiło je wcześniej aż sześciu władców!

Co ciekawe, drugi człon, „Alexander”, nie jest zakorzeniony w tradycji monarchii. Mały książę odziedziczył je po babce – to męski odpowiednik imienia Alexandra.

 

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate: Charlotte Elizabeth Diana

Niewiele osób wie, że imię Charlotte, które nosi córka księcia Williama i księżnej Kate to hołd oddany księciu Karolowi - to damski odpowiedniki imienia Charles. Dwa kolejne człony to oczywiście dziedzictwo po prababce, królowej Elżbiecie II oraz matce księcia Williama, księżnej Dianie.

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate: Louis Arthur Charles


Najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate - Louis, otrzymał imię po Louisie Mountbattenie - ulubionym wuju księcia Karola, który zginął w zamachu w 1979 roku. Arthur natomiast nawiązuje do drugiego  imienia jego ojca, a Charles jest oczywiście spuścizną po dziadku.

Dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle: Lilibet „Lili” Diana

Córka księcia Harry'ego  i Meghan Markel odziedziczyła imię po samej królowej Elżbiecie II, która przez większość rodziny od lat nazywana była „Lilibet”.

Drugi człon imienia jest natomiast upamiętnieniem księżnej Diany, matki księcia Harry’ego, która zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku.

 

Dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle: Archie Harrison


Pierworodny syn księcia Harry’ego i Meghan Markle - Archie, otrzymał imię, które w języku starogreckim symbolizuje mądrość i siłę. Drugi człon jest imieniem odojcowskim, oznaczającym dosłownie „syn Harry’ego”.