Mackenzie Scott z kolejną rekordową darowizną

Mackenzie Scott, była żona założyciela Amazona Jeffa Bezosa, jest w Stanach Zjednoczonych cenioną filantropką, znaną z hojnych darowizn i donacji na rzecz różnych organizacji non-profit i inicjatyw społecznych. Tym razem Scott wsparła amerykańskie skautki najwyższą kwotą darowizny w ponad 100-letniej historii istnienia organizacji.

Reklama

Filantropka przekazała łącznie 84,5 mln dolarów na konto 29 oddziałów terenowych Girl Scouts of the USA, poinformowała organizacja w oświadczeniu prasowym.

Fundusze zostaną przeznaczone na załatanie dziury budżetowej powstałej w skutek ograniczeń związanych z pandemią Covid-19. Skautki polegają bowiem przede wszystkim na zbiórkach pieniędzy twarzą w twarz – zarówno podczas wydarzeń specjalnych, jak i wizyt w domach darczyńców.

Pozostałe środki zostaną wykorzystane do innych celów m.in. poprawy edukacji naukowej i technicznej członkiń organizacji, renowacji kempingów i ośrodków wypoczynkowych dla skautek, a także rekrutacji nowych członkiń z mniej uprzywilejowanych grup społecznych.

Organizacja planuje również wykorzystać darowiznę Scott na „wspieranie innowacji w programach uwzględniających aktualne zainteresowania i potrzeby dziewcząt w zakresie nowoczesnego przywództwa, w tym poszerzenie nacisku na gotowość do kariery i dobre samopoczucie psychiczne”, czytamy w komunikacie prasowym.

– Wsparcie Mackenzie Scott dla organizacji znaczy równie dużo, co przekazane przez nią środki. Zamierzamy dzięki nim odbudować się i wrócić silniejsze niż kiedykolwiek – mówiła w oświadczeniu dyrektorka zarządzająca organizacji Sofia Chang.

Mackenzie Scott - działalność filantropijna

Na początku września Mackenzie Scott przekazała też dwie należące do niej i do Jeffa Bezosa wille w Beverly Hills warte łącznie 55 mln dolarów. 90 proc. zysków ze sprzedaży posiadłości został przekazany na „przystępne dotacje mieszkaniowe”.

Szacuje się, że jak do tej pory Mackenzie Scott przekazała na cele charytatywne 12 miliardów dolarów. Jej aktualny majątek szacuje się na 28,4 mld dolarów.