Brad Pitt pozywa Angelinę Jolie. Poszło o ukochaną winnicę 

Angelina Jolie i Brad Pitt prawdopodobnie znów spotkają się w sądzie. Powód? Ukochana francuska winnica, którą para kupiła w 2008 roku, jeszcze przed hucznym rozstaniem. Hollywoodzki gwiazdor właśnie zaskarżył Angelinę Jolie o to, że wbrew złożonej mu obietnicy, sprzedała swoje udziały w Chateau Miraval rosyjskiemu oligarsze.

Reklama

Brad Pitt ma nadzieję, że sąd unieważni kontrakt sprzedażowy, który Angelina Jolie zawarta w ubiegłym roku z firmą prowadzoną przez Juriego Szeflera, właściciela m.in. rosyjskiej wódki Stolichnaya. Przedstawiciele Brada Pitta za punkt wyjścia w oskarżeniu uznali motywację, jaką kierowała się Angelina Jolie przy transakcji.

- Chodziło tylko i wyłącznie o wyrządzenie szkody Pittowi – mówią prawnicy aktora i dodają, że rosyjski oligarcha dąży do wrogiego przejęcia winnicy.

- Jolie wiedziała, że Szefler i jego partnerzy będą próbować kontrolować biznes, który zbudował Pitt – dodają prawnicy, którzy już złożyli do sądu odpowiednią dokumentację.

Przedstawiciele prawni Brada Pitta dodają także, że Angelina Jolie, sprzedając swoje udziały w Chateau Miraval, naruszyła umowę, którą para zawarła po rozwodzie. Jest w niej zapis mówiący o tym, że żadne z małżonków nie może podejmować istotnych decyzji o winnicy bez zgody drugiej strony. 

Co ciekawe, Angeline Jolie broni swojej decyzji, tłumacząc, że sprzedała udziały w winnicy ze względu na osobisty stosunek do alkoholu. Jednocześnie nie jest tajemnicą, że Brad Pitt dwa lata temu dołączył do Anonimowych Alkoholików, ponieważ jego nałóg wymknął się po rozwodzie spod kontroli. 

 

Winnica Brada Pitta i "najlepsze wino różowe na świecie" 

Chateau Miraval w Correns we Francji to ukochana winnica Brada Pitta i oczko w głowie jego licznych biznesów. Francuska winnica obejmuje 500 hektarów i warta jest obecnie około 164 mln dolarów. Para kupiła ją w 2008 roku za 28 mln dolarów. Winiarski biznes od lat przynosił spore zyski zarówno Bradowi Pittowi, jak i Angelinie Jolie.

W 2013 roku Chateau Miraval  wypuściło wino o nazwie „Miraval Rose”. 6 tys. butelek różowego wina sprzedało się w 5 godzin, a Wall Street Journal pisał o nim jako o "najlepszym winem różowym na świecie”. Roczne przychody winnicy to około 50 mln dolarów.