Bill Gates spada z podium najbogatszych Amerykanów 

 To musiało zaboleć. Bill Gates – twórca światowego giganta Microsoft – od 1991 roku nieustannie dominował w pierwszej trójce najbogatszych ludzi Stanów Zjednoczonych. W tym aż 25 razy był najbogatszym człowiekiem USA, zajmując najwyższe miejsce na liście. W tym roku Bill Gates zaliczył spadek i znalazł się dopiero na 4. miejscu na liście „Forbes 400”.

Reklama

Jak zapewniają eksperci, jego pozycję majątkową osłabił przede wszystkim szeroko komentowany w mediach rozwód z żoną Melindą French Gates. Co prawda fortuna Billa Gatesa w 2021 zwiększyła się o 23 mld dolarów, ale jednocześnie jego konkurenci zaliczyli znacznie większe wzrosty. Kto zatem wyprzedził miliardera na tej legendarnej liście?

Jeff Bezos (Amazon) - pierwsze miejsce na liście "Forbes 400" 

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych Amerykanów zajmuje od kilku lat Jeff Bezos. Majątek twórcy Amazona wart jest obecnie 201 miliardów dolarów, a miliarder w ciągu ostatniego powiększył swoją fortunę o 22 miliardy dolarów.

Drugie miejsce zajmuje Elon Musk, właściciel Tesli, z majątkiem o wartości 190,5 miliarda dolarów, a tuż za nim uplasował się Mark Zuckerberg. Twórca Facebooka zarządza obecnie fortuną o wartości 134,5 miliarda dolarów.

Melinda French Gates debiutuje na liście najbogatszych Amerykanów

Bill Gates – czwarty na liście „Forbes 400” – posiada majątek o wartości 134 miliardów dolarów i spadł z podium głównie z powodu rozwodu z żoną Melindą French Gates. Była żona miliardera osłabiła pozycję Billa Gates o 5,7 miliarda dolarów, jednocześnie debiutując na liście najbogatszych Amerykanów na 158. pozycji z majątkiem 6,3 miliarda dolarów.

Wielka porażka Donalda Trumpa

Zaskoczeniem może być również fakt, że z listy 400 najbogatszych Amerykanów wypadł Donald Trump. Były prezydent USA był na liście „Forbes 400”, zajmując 339 miejsce. W roku 2021 jego fortuna o wartości 2,5 mld dolarów okazała się za mała w stosunku do pozostałych miliarderów. Donald Trump nie pojawił się na liście najbogatszych Amerykanów po raz pierwszy od 25 lat.

Najbogatsi ludzie Ameryki - pierwsza 10-tka

Kto jeszcze pojawił się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Amerykanów? Oto pełna pierwsza dziesiątka:

1. Jeff Bezos – 201 mld dolarów

2. Elon Musk – 190,5 mld dolarów

3. Mark Zuckerberg – 134,5 mld dolarów

4. Bill Gates – 134 mld dolarów

5. Larry Page – 123 mld dolarów

6. Sergey Brin – 118,5 mld dolarów

7. Larry Ellison – 117,3 mld dolarów

8. Warren Buffett – 102 mld dolarów

9. Steve Ballmer – 96,5 mld dolarów

10. Michael Bloomberg – 70 mld dolarów

- Amerykańscy miliarderzy bogaci się w tym roku jak nigdy wcześniej. Jednocześnie poprzeczka, by wskoczyć na wyższe miejsce na liście, przesunęła równie rekordowo – podsumowali twórcy rankingu „Forbes 400”.