Bill Gates ostrzega przez jeszcze gorszą pandemią 

Bill Gates jest zdania, że Omikron i Delta są najbardziej transmisyjnymi wirusami w historii świata. Jednocześnie uważa, że ludzkość musi przygotować się na kolejną pandemię, która – według miliardera - będzie jeszcze bardziej śmiercionośna.

Reklama

W związku z tym Bill Gates apeluje do rządów wszystkich państw, by już dziś rozpoczęły przygotowania do wojny z kolejnym globalnym patogenem, który wywoła znacznie wyższy wskaźnik zgonów lub chorób.

Bill Gates uważa, że to bardzo dziwne, że świat zrzucił problem szczepień w państwach biednych na filantropów i rządy bogatych państw. Jego zdaniem brak dostępu do szczepień w państwach trzeciego świata wpływa również na to, co dzieje się na całej kuli ziemskiej.

 

Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? 

Miliarder uważa, że jeśli w 2022 roku doszłoby do silniej współpracy między naukowcami, rządami i firmami, mającej na celu stworzenie nowych szczepionek, udałoby się nie tylko zakończyć obecną pandemię koronawirusa, ale też zapobiec kolejnym, znacznie gorszym epidemiom.

 

Praca nad nowatorskimi szczepionkami 

Wypowiedź Billa Gatesa ma bezpośredni związek z działaniami fundacji, w którą biznesmen angażuje się wraz ze swoją byłą żoną Mellindą Gates. Fundacja ta planuje zwiększyć wsparcie dla Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (Cepi) o 50 proc. To oznacza zastrzyk pieniędzy w wysokości 264 min dolarów.

Miliarder chce, by inne organizacje i rządy również poszły jego śladem. Cepi potrzebuje w sumie 3,5 mld dolarów, by osiągnąć założony cel.

Bill Gates zapewnia, że jeśli uda się sfinansować działania Cepi, możliwe jest szybkie rozwiązanie problemu obecnej pandemii, a także przyszłych epidemii, a konkretnie przyspieszenie badań nad rozwojem skutecznych i nowoczesnych szczepionek, a także stworzenie sieci sprawiedliwej dystrybucji dla najbardziej potrzebujących krajów.

Bill Gates to według magazynu „Forbes” 4. najbogatsza osoba na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 124 mld dolarów.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie: