Betty White nie żyje– legenda Hollywood 17 stycznia miała obchodzić 100. urodziny 

Betty White zawsze wiedziała, co powiedzieć, aby na sercu zrobiło się lżej. Legendarna aktorka Hollywood mogła rozbawić nas niejedną anegdotą ze swojego długiego życia - co zresztą chętnie robiła.

Reklama

Niestety, nie dożyła 100. urodzin, które miała obchodzić 17 stycznia 2022. Betty White zmarła 31 grudnia 2021 roku. 

– Mimo że Betty miała wkrótce skończyć 100 lat, myślałem, że będzie żyła wiecznie. Będę za nią strasznie tęsknić. (…) Nie sądzę, żeby Betty kiedykolwiek bała się śmierci, ponieważ zawsze chciała być ze swoim ukochanym mężem Allenem Luddenem. Wierzyła, że znów się spotkają –powiedział Jeff Witjas, agent i bliski przyjaciel Betty White. 

Życie Betty White nie było inne niż nasze – taryfa ulgowa nie istnieje. A jednak aktorka nigdy się nie poddawała. Według niej czasami trzeba przymrużyć oko na to, co dzieje się wokół nas.

Sekret szczęśliwego życia Betty White

- Najważniejsze jest to, żeby cieszyć się tym życiem. Podkreślaj to, co pozytywne, a nie to, co negatywne – powiedziała Betty White w 2018 roku w rozmowie z Parade.

Czasami proste słowa mówią więcej niż najpiękniejsze wiersze. Betty White od lat podkreślała, że życiowy optymizm pomógł jej przetrwać niejedną złą chwilę. Aktorka nigdy nie skupiała się na negatywach. Dlaczego? Bo one przemijają – podobnie zresztą jak pozytywy, z tym, że one pozostawiają po sobie radość.

- Mam szczęście, że mogę cieszyć się tak dobrym zdrowiem w tym wieku. To niesamowite. Jestem urodzoną i bezczelną optymistą. Dostałam ten dar od mojej mamy i pozostał ze mną aż do dziś. Zawsze znajduję pozytywy – mówiła Betty White w wywiadzie dla People.

Oczywiście nie chodzi o to, by patrzeć na życie przez różowe okulary. Sekret tkwi w tym, by z każdej sytuacji wyciągać coś, co będzie wartościowe dla naszej rozwoju w przyszłości.

- Brzmi to banalnie, ale prawda jest taka, że wiele osób szuka rzeczy, na które może sobie ponarzekać, zamiast powiedzieć: „Hej! To było naprawdę świetne!”. Wcale nie jest tak trudno szukać pozytywów, jeśli tylko naprawdę będziemy ich szukać – dodawała Betty White.

Jak dbała o siebie Betty White? Wódka, hot dog i mało zielonego 

Podejście do życia to jedno, a zdrowie – drugie. Betty White przyznawała wielokrotnie, że dla niej najlepszym sposobem na utrzymanie kondycji na dobrym poziomie było unikanie pewnej kategorii produktów.

- Staram się unikać wszystkiego, co zielone. Myślę, że to działa – wyznała Betty White, podważając opinię większości dietetyków.

Mimo wszystko aktorka wyznawała, że uwielbia wódkę i hot-dogi. I jak sama mówiła – prawdopodobnie w tej kolejności. A co z ćwiczeniami? W jednym z wywiadów opowiedziała, że odpowiednia ilość ćwiczeń jest jej – lekko mówiąc – obojętna.

- Prześpij się przynajmniej osiem godzin dla piękności. Jeśli jesteś brzydki, dziewięć godzin. (…) Ćwicz. Albo nie. Co mnie to do cholery obchodzi? – żartowała Betty White na łamach People.

I tak Betty White przeżyła prawie sto lat – ciesząc się każdą chwilą, grając w karty z przyjaciółmi, układając puzzle i oglądając dokumenty o zwierzętach. 

Jedna z najbardziej zabawnych i charakterystycznych gwiazd Hollywood z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo.