Australian Open 2023: Magda Linette awansuje do półfinału

Magda Linette nie przestaje imponować znakomitą formą podczas tegorocznego Australian Open. 30-letnia poznanianka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju w Melbourne! Przed nią dokonały tego tylko Agnieszka Radwańska oraz Iga Świątek. Ta pierwsza dopingowała zresztą Linette z trybun podczas meczu.

Reklama

W ćwierćfinale Magda mierzyła się z byłą liderką rankingu światowego WTA Czeszką Karoliną Pliskovą. I to ta druga była zdecydowaną faworytką. Pliskova nie tylko miała dużo prostszą przeprawę do ćwierćfinału, ale też pokonała Linette w siedmiu z dziewięciu ich dotychczasowych pojedynków.

Na szczęście statystyki nie grają, a każdy mecz to osobna historia i to Polka wciąż pisze swoją. Magda Linette po zaciętym spotkaniu trwającym 87 minut wygrała 6-3, 7-5 i to ona zagra o finał tegorocznego Australian Open.

– Nigdy tego nie zapomnę. To pierwszy raz, kiedy udaje mi się przebić tak wysoko. To zostanie ze mną do końca życia, jestem niezwykle wdzięczna – mówiła Magda tuż po ćwierćfinałowym meczu.

Kolejną rywalką Polki będzie piąta rakieta świata Białorusinka Aryna Sabalenka, która w ćwierćfinale dość gładko wygrała z Chorwatką Donną Vekić 6-3, 6-2.

Półfinał z udziałem Magdy Linette odbędzie się 26 stycznia.

Australian Open 2023: Jan Zieliński w półfinale debla!

Co ciekawe, pojedynek Linette i Sabalenki nie będzie jedynym półfinałem Australian Open z udziałem reprezentantki lub reprezentanta Polski. Do tego samego etapu turnieju dotarł bowiem deblista Jan Zieliński, grający w parze z Hugo Nysem.

Polak i Monakijczyk na swojej drodze do półfinału pokonali Davida Hernandeza i Rafaela Matosa (2:1), Maxa Purcella i Jordana Thompsona (2:1), Rajeeva Rama i Joego Sallsbury’ego (2:1) oraz w ćwierćfinale Benjamina Bozniego i Arthura Rinderknecha (2:0).

W półfinale zmierzą się zaś z Francuzami Jeremym Chardym i Fabricem Martinem. Mecz odbędzie się również 26 stycznia.

Dla Jana Zielińskiego awans do półfinału turnieju wielkoszlemowego to – podobnie jak w przypadku Magdy Linette – największe osiągnięcie w karierze.