Córka Elona Muska zmienia nazwisko i płeć 

Wniosek o zmianę płci i nazwiska wpłynął do Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles w Santa Monica jeszcze w kwietniu tego roku, ale fakt ten ujrzał światło dzienne dopiero teraz.

Reklama

18-latka urodzona jako mężczyzna znana była do niedawna jako Xavier Alexander Musk, ale zgodnie z dokumentami obecnie chce być uznawana za kobietę i nazywać się Vivian Jenna Wilson. Zaznacza też, że nie chce mieć nic wspólnego z Elonem Muskiem.

– Nie mieszkam już ze swoim biologicznym ojcem i nie chcę być z nim związana w żaden sposób – napisała we wniosku.   

Nie podano do wiadomości publicznej dodatkowych szczegółów zatargu między Elonem Muskiem i jego córką, nie znane są też możliwe przyczyny jej chęci zerwania kontaktu z ojcem.

 

Spekuluje się jednak, że głównym powodem może być publiczne poparcie szefa Tesli dla amerykańskiej Partii Republikańskiej, która lobbuje za wprowadzeniem serii ustaw ograniczających prawa osób transpłciowych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Pod koniec 2020 roku miliarder narzekał też na Twitterze na to, że osoby niebinarne i transpłciowe chcą używać zaimków zgodnych ze swoją identyfikacją płciową. Nazwał je wówczas "estetycznym koszmarem".

Sam Elon Musk jak dotąd nie skomentował informacji o wniosku swojej córki.

Kim jest Vivian Jenna Wilson - córka Elona Muska? 

Vivian jest córką Elona Muska i jego pierwszej żony, kanadyjskiej pisarki Justine Wilson, z którą miliarder był związany do 2008 r. Para pobrała się w 2000 r. i dwa lata później doczekała się pierwszego syna o imieniu Nevada. Chłopiec zmarł jednak ledwie po dziesięciu tygodniach w wyniku nagłej śmierci łóżeczkowej.

Następnie Wilson urodziła jeszcze piątkę dzieci: dwóch bliźniaków – Griffina i Vivian, która przyszła na świat jako Xavier, oraz trojaczki – Damiana, Kaia i Saxona. Poza tym Musk ma jeszcze dwójkę dzieci z piosenkarką Grimes – chłopca o imieniu X Æ A-Xii oraz dziewczynkę Exa Dark Sideræl.

Deklaracje Vivian o chęci odcięcia się od swojego ojca są jednak pierwszym tego typu przypadkiem, jako że dzieci Muska do tej pory nie przykuwały zbytnio uwagi opinii publicznej. Sam miliarder deklarował zresztą w Dzień Ojca, że bardzo kocha wszystkie swoje dzieci.