11-letni LEGO BOY STAR  z Ukrainy

Igor Sidorow i jego syn – Andrey – od lat pasjonują się budowaniem konstrukcji z klocków LEGO. Wybuch wojny w Ukrainie zmusił ich jednak do opuszczenia Kijowa i porzucenia swojej kolekcji. Schronienie znaleźli w Irlandii.

Reklama

Przed wojną 11-letni Andrey prowadził własne social media LEGO BOY STAR, na których udało mu się zdobyć przeszło 7 tysięcy obserwatorów. Wszyscy z zachwytem obserwowali jego skomplikowane konstrukcje z klocków LEGO.

Ojciec chłopca wystosował więc apel, w którym poprosił, by ludzie przysłali do jego syna zbędne klocki LEGO. Chciał w ten sposób zapewnić swojemu dziecku choć odrobinę normalności.

- Mój najstarszy syn zajmuje się tworzeniem i konstruowaniem różnych zabawek LEGO na profesjonalnym poziomie, bez instrukcji. To bardzo sprytny chłopak. Wojna zmieniła wszystko. Całe nasze Lego zostawiliśmy na Ukrainie – powiedział Igor Sidorow w BBC Good Morning Ulster.

Jak się okazuje, Irlandczycy zareagowali natychmiast. Do hotelu, w którym przebywała rodzina, napłynęły masowe ilości LEGO.

Mały mistrz LEGO z Ukrainy dziękuje za klocki 

Niedługo później na Instagramie pojawił się post, w którym 11-letni Andrey podziękował wszystkim darczyńcom. Chłopiec stworzył już kilka budowli z otrzymanych klocków LEGO. Jedną z nich była flaga Irlandii.

- Chwała Irlandii! Dziękuję temu wspaniałemu i przyjaznemu państwu! Dziękuję wszystkim tym wspaniałym i życzliwym ludziom o wielkich sercach. (…) Wszystkie moje posty w tym miesiącu dedykuję Irlandczykom i osobom z innych krajów, które piszą do mnie przez te wszystkie dni, które mnie subskrybują. Dziękuję wszystkim! - napisał na swoim Instagramie Andrey Sidorow.