HOROSKOP: Wężownik - tajemniczy znak zodiaku

Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby – zgodnie z założeniami astrologów każdy z tych dwunastu znaków zodiaku reprezentuje inny typ osobowości, który nabywamy, rodząc się w konkretnym dniu miesiąca.

Reklama

Wielu astrologów uważa, że pojawienie się trzynastego znaku zodiaku wprowadziłoby do świata astrologiczny chaos. Okazuje się jednak, że może być wręcz odwrotnie…

A jednak w 1930 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna określiła granice zupełnie nowej konstelacji zwanej Wężownikiem, zauważając, że Słońce przechodzi przed nią między 29 listopada a 18 grudnia.

Nieco później, bo dopiero w 2016 NASA opublikowało informacje, według których po upływie setek lat gwiazdozbiory uległy znaczącej zmianie. Słońce nie porusza się już po tych samych dwunastu znakach, a co za tym idzie, koło zodiaku wzbogaciło się o Ophiuchus, zwanego Wężownikiem.

Czy zatem wszystko to, co do tej pory wiedzieliśmy o astronomii może okazać się złudne? I tak, i nie. W końcu od tego czasu nikt nigdy nie powiedział, że urodził się pod znakiem Wężownika – ale właściwie dlaczego?

 

Trzynasty znak zodiaku istnieje?

Konstelacja, która przedstawia tzw. „nosiciela węża”, czyli Wężownika, mieści się pomiędzy późnymi stopniami stałego znaku wodnego Skorpiona a wcześniejszymi stopniami zmiennego znaku ognia Strzelca.

Co ciekawe, już starożytny astronom Ptolemeusz umieścił Ophiuchusa na swojej liście 48 konstelacji, którą udokumentował w II wieku - zatem samo odkrycie nie jest tak nowe, jak mogłoby się wydawać.

Zodiak oparty na odkryciach Ptolemeusza jest powiązany ze stworzonymi przez niego wykresami. Zakładają one, że dany znak zodiaku powinien zaczynać się w miejscu, w którym znajduje się Słońce w równonocy wiosennej, dlatego co roku daty zmieniają się na początku i końcu każdego znaku zodiaku.

Oznacza to, że daty osób urodzonych pod znakiem Raka 1000 lat temu nie są tymi samymi datami, w których dzisiaj urodziły się osoby pod tym samym znakiem zodiaku — Ziemia obróciła się, a zatem również i konstelacje. 

Jeśli uwzględnimy Wężownika – który również utrzymuje Słońce w swoich granicach przez część każdego roku – w kręgu znaków zodiaku, to tak, istnieje 13 konstelacji zodiaku.

Mimo to wielu astrologów wciąż nie zgadza się z włączeniem Wężownika do tego kręgu. Dlaczego? Ponieważ gdyby uznać wszystkie konstelacje za znaki zodiaku, mielibyśmy ich aż 88!

 

Wężownik, czyli 13. znak zodiaku – cechy charakteru

W mitologii greckiej Ophiuchus reprezentuje boga medycyny, Asklepiosa, syna boga Apolla, który był znany z wielkich mocy leczniczych i siły intelektualnej

Niektórzy twierdzą, że osoby urodzone w tej konstelacji są mieszanką Skorpiona i Strzelca. Inni natomiast uważają, że Wężownik jest ciekawy, pełen pasji i głodny wiedzy, ale ma także swoje mroczne strony. Uważa się go za wścibskiego, dociekliwego i chytrego.

A zatem - jeśli jesteście urodzeni pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia, a ponadto wasza osobowość zgadza się z cechami charakterystycznymi dla Wężownika, być może właśnie staliście się żywym dowodem na to, że 13. znak zodiaku bezdyskusyjnie istnieje!