Zamek krzyżacki w Barcianach na sprzedaż

Poszukując idealnej nieruchomości pod inwestycje, zwykle myślimy o apartamentach w centrach miast, luksusowych domach na wakacje czy pałacach. Jednak, co powiecie na to, że do kupienia jest właśnie zamek krzyżacki?

Reklama

Mowa o wiekowej nieruchomości w Barcianach - wsi położonej niedaleko Kętrzyna. I ta lokalizacja okazuje się pierwszym udogodnieniem dla nowych właścicieli. 

- Powiat kętrzyński, dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu w regionie Wielkich Jezior Mazurskich, jest doskonałym miejscem do rozwoju inwestycji krajowych i zagranicznych, w tym turystycznych i usługowych – czytamy na propertynews.pl.

Sam budynek powstał na miejscu drewnianej warowni i zgodnie z założeniami mistrza Winrycha von Kniprode miało się w nim znaleźć nowe komturstwo. Pierwsze prace nad jego budową przypadają mniej więcej na lata 1377-1380.

 

Zamek na Mazurach a inwestycje

Dziś zamek w Barcianach jest posiadłością historyczną, która przyciąga uwagę ogromnej liczby turystów. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 12 835 m2, a wokół roztacza się niesamowity widok na okolicę. Możemy ją podziwiać nie tylko z samego zamku, ale też z przyzamkowego parku. 

Cała nieruchomość jest idealnym odzwierciedleniem architektury militarnej Zakonu Krzyżackiego. Ma nieregularny kształt, bardzo dogodny jeśli chodzi o zabudowę inwestycyjną, i zapewnia bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Wjazd od strony wschodniej zaprowadzi nas na rozległy dziedziniec, na środku którego znajduje się studnia. Skrzydło wschodnie, uważane za najstarsze i najbardziej reprezentacyjne, przykryte jest dwuspadowym dachem i zwieńczone dwoma zdobnymi szczytami schodkowymi.

Co więcej, w zamku wykonano już kilka podstawowych prac, w tym: 

  • zapewniono dopływ i odpływ ze zbiornika wodnego,
  • przeprowadzono renowację murów zamkowych z uwzględnieniem, konserwatora zabytków,
  • przeprowadzono badania archeologiczne i geologiczne,
  • zdobyto zezwolenie na przeprowadzenie remontu wewnątrz budynku.

 Ile kosztuje zamek krzyżacki w Barcianach?

Aktualnie posiadłość została aktualnie wyceniona na 12 milionów złotych. Sugeruje się, że to doskonałe miejsce na przekształcenie przestrzeni w hotel, centrum wydarzeń kulturalnych czy centrum sportu i rekreacji.

Spodobał Ci się Well.pl? Zapraszamy na nasze konto na Instagramie: