Dustin Hoffman sprzedaje zabytkowe auto z filmu "Rain Man" 

- Buick stał zbyt długo – powiedział Dustin Hoffman w oświadczeniu. – Powinno się nim jeździć, cieszyć się nim i wielbić – podsumował hollywoodzki aktor, wystawiając swoje zabytkowe auto na sprzedaż.

Reklama

Wspaniały Buick Roadmaster z filmu „Rain Man” rzeczywiście zasługuje na to, by pokazywać go światu. Zabytkowy kabriolet powstał w 1949 roku, ale stał się sławny dzięki scenie w filmie „Rain Man”, w której bracia – Charlie Babbitt (Tom Cruise) i Raymond Babbitt (Dustin Hoffman) jadą nim, przemierzając Amerykę.

Samochód został sprowadzony na plan filmu „Rain Man”, ale szybko zdobył serce Dustina Hoffmana, który tuż po zakończeniu zdjęć w 1988 roku kupił auto od ekipy filmowej. Od czasu „Rain Mana” Buick Roadmaster nie był jednak widywany zbyt często. Oficjalnie pojawił się tylko na jednej imprezie, na Buick Car Club w 1989 r.

Samochód z filmu Samochód z filmu

Samochód vintage - kabriolet Buick Roadmaster z 1949 

Teraz przepiękny zabytkowy samochód trafi na aukcję w Bonhams w Scottsdale w Arizonie. Sprzedaż zaplanowano na 27 stycznia 2022 roku, a eksperci są przekonani, że auto ze stajni Dustina Hoffmana z pewnością spotka się z ogromnym zainteresowaniem. Bonhams spodziewa się, że Buick Roadmaster zostanie sprzedany za 150-250 tys. dolarów.

Buick Roadmaster to gratka nie tylko dla fanów filmowej twórczości Dustina Hoffmana, ale również fanów samochodów vintage. Auto napędzane jest 320-calowym rzędowym silnikiem R8, który był wówczas preferowanym silnikiem w Buickach o mocy 150 km/h. Ta moc jest przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 2-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Buick ma przednie niezależne zawieszenie z aktywną tylną osią i hamulce bębnowe na cztery koła.

Roadmaster Dustina Hoffmana zachwyca również stylowym zewnętrzem. Piękny kremowy lakier w odcieniu Sequoia Cream, sporo chromowanych elementów i czerwona skóra tapicerki robią wrażenie.

Kabriolet z „Rain Mana” to nie jedyne filmowe auto, które ostatnio trafiło na aukcję. Porsche 911 Turbo z 1994 roku z filmu „Bad Boys” zostało sprzedane za 1,43 mln dolarów.