Listny Cud - mikroliście z farmy wertykalnych

Pierwsze tygodnie wiosny w podcaście Z DRUGIEJ RĘKI jest wyjątkowo zielony! Po odcinku o działaniach fundacji Las na Zawsze zaglądamy do Listnego Cudu, czyli startupu produkującego jadalne mikroliście i zioła w farmach wertykalnych.

Reklama

- Żywność z farm wertyklanych to oszczędność wody w procesie produkcji i to o 90 proc. Uprawa blisko miejsca zakupu, eliminuje też ślad węglowy z transportu i plastikowe doniczki, bo roślinom jako ochrona wystarczy biodegradowalna osłonka. Na naszych farmach powstaje żywność ekologiczna, bo nie używamy pestycydów i sztucznych nawozów. A do tego jej smak zadowala nawet szefów kuchni w restauracjach z gwiazdkami Michelin – mówi Matylda Szyrle, CEO startupu Listny Cud.

Dlaczego zielone mikroliście mają szansę stać się alternatywą dla klasycznego rolnictwa i być ważnym punktem diety przyszłości, nawet tej na Marsie? Co wspólnego mają farmy wertykalne z baśniową Narnią i czy włoska Mamma potrafiłaby rozróżnić pomidora ze słonecznej Sycylii od tego wyprodukowanego w Listnym Cudzie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu Z DRUGIEJ RĘKI, którego gościnią była właśnie Matylda Szyrle z Listnego Cudu. 

Zapraszają Ola Nagel z Well.pl i Edyta Kochlewska z DlaHandlu.pl!